خانه / ‎آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزشی ایران در اندونزی

‎آغاز سال تحصیلی مجتمع آموزشی ایران در اندونزی

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از روز سه شنبه ایرنا، سفیر ایران در اندونزی در جمع دانش آموزان و والدین آنها در این مجتمع آموزشی، گفت که باید درس های عاشورای امام حسین (ع) نظیر ایثار، گذشت و اخلاق به دانش آموزان ارائه شود.
براساس گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا، سال تحصیلی جدید در مجتمع آموزشی امام خمینی (ره) در اندونزی روز گذشته آغاز شد.
‎ محمدی ضمن تبریک سال جدید تحصیلی به دانش آموزان و اولیاء آن ها، مدرسه را خانه دوم دانش اموزان توصیف کرد و گفت: همکاری و هماهنگی میان هر دو محیط خانه و مدرسه برای موفقیت در تعلیم و تربیت بچه ها ضروری است و هرچه این هماهنگی بیشتر باشد، نتیجه کار بهتر و بیشتر است.
وی با اشاره به همزمانی شروع سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس و دهه محرم، از معلمین، دانش آموزان و والدین خواست درس های این دو واقعه مهم تاریخی را مورد توجه جدی قرار دهند و تلاش ها و رشادت های شهدا و جانبازان را که انقلاب را تا این مرحله رسانده اند، یادآوری نمایند.
سفیر ایران در اندونزی به شرایط زندگی در خارج از کشور و تاثیرات احتمالی فرهنگ محیط بر فرزندان اشاره کرد و از آموزگاران خواست علاوه بر آموزش کتاب های درسی، دانش آموزان را با تعالیم دینی اسلام و همچنین ارزش های ملی و انقلابی آشنا کنند تا آنها دیندار و محب وطن و فرهنگ ایرانی پرورش یابند .
وی وجود محیط آرام در مدرسه را برای رشد و پیشرفت دانش آموزان ضروری دانست و بر نقش مدیر و آموزگار بر ایجاد این محیط مهم تاکید کرد.
‎محمدی در پایان با تاکید بر اینکه مدرسه نخستین محیط اجتماعی است که دانش آموز وارد ان می شوند، اظهار امیدواری کرد با همکاری فرهنگیان در مدرسه و اولیاء دانش آموزان، این محیط برای رشد و تعالی فرزندان مناسب باشد .
113 مدرسه و 4 مرکز آموزش از راه دور ایرانی در نخستین روزهای مهر ماه همزمان در 86 شهر دنیا در 60 کشور فعالیت خود را آغاز کردند.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *