خانه / ۱۳ دانشگاه علوم پزشکی کشور در جمع برترین‌های دنیا و جهان اسلام

۱۳ دانشگاه علوم پزشکی کشور در جمع برترین‌های دنیا و جهان اسلام

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایسنا، دکتر دهقانی با اعلام این خبر گفت: دانشگاه ها و موسسات یک درصد برتر دنیا از بین تمام دانشگاه های دنیا و بر اساس کیفیت تحقیقات آنها انتخاب می شوند. این انتخاب بوسیله پایگاه  ESI  یا شاخص های اساسی علم مربوط به آی.اس.آی اعلام می شود.

وی افزود: فهرست دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی برتر هر دو ماه یکبار روزآمد شده و همیشه بر اساس تغییر در جایگاه دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی وضعیت حاضر آنها اعلام می شود. تعداد استنادهای دریافتی مقالات هر دانشگاه و موسسه تحقیقاتی ملاک انتخاب آنها در این پایگاه است. دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی برتر در 22 حوزه موضوعی انتخاب و معرفی می شوند. این دانشگاه ها و موسسات باید از لحاظ استنادهای دریافتی در دسته یک درصد برتر قرار گرفته باشند.
 
دکتر دهقانی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رشته موضوعی داروشناسی و سم شناسی در بین کشورهای اسلامی بر اساس تعداد مقالات برتر رتبه نخست را کسب کرده است؛ یعنی این دانشگاه بیشترین تعداد مقالات برتر دنیا در بین کشورهای اسلامی در حوزه داروشناسی و سم شناسی را تولید کرده است. در همین حوزه این دانشگاه بر اساس تعداد مدارک رتبه 7 کشورهای اسلامی و بر اساس تعداد استنادها رتبه 4 کشورهای اسلامی را کسب کرده است که نشان از قدرت پژوهشگران این حوزه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: در حوزه پزشکی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در بین کشورهای اسلامی بر اساس شاخص تعداد استنادها و مدارک تولید شده رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. براساس تعداد مقالات برتر در همین حوزه موضوعی این دانشگاه رتبه چهارم کشورهای اسلامی را دارد.
 
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه ایمنی شناسی نیز از لحاظ تعداد مدارک رتبه اول کشورهای اسلامی و از لحاظ تعداد استنادهای دریافتی رتبه دوم را دارد. همچنین این دانشگاه بر اساس شاخص تعداد مقالات برتر نیز رتبه چهارم کشورهای اسلامی را کسب کرده است.

انتهای پیام

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *