خانه / قرآن / یازدهمین سالروز مرحوم استاد اربابی برگزار شد + عکس

یازدهمین سالروز مرحوم استاد اربابی برگزار شد + عکس

استاد علی اربابی

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایکنا؛ منزل مرحوم استاد علی اربابی روز گذشته، 18 اسفندماه در آستانه فرارسیدن یازدهمین سالروز درگذشت استاد، محل حضور اساتید، پیشکسوتان و تعداد زیادی از چهره‌های قرآنی که در سال‌های نه چندان دور از شاگردان این استاد فقید بودند و برای یادگیری قرآن به منزل ایشان می‌آمدند، بود.
بنری که در حیاط و کنار درب ورودی منزل استاد مرحوم اربابی نصب شده بود تصویری از این استاد فقید را در کنار جمله «یاد باد، یاد استاد یاد باد» بود که نشان از فرارسیدن هشتمین سالگرد این استاد فقید قرآنی داشت و چهره‌های قرآنی در لحظه ورود به حیاط منزل سلامی خدمت استاد عرض کرده و وارد منزل می‌شدند تا در کنار هم و به یاد استادی که سال‌ها در محضرشان شاگردی کرده بودند به تلاوت آیاتی از قرآن بپردازند و تلاوت‌های خود را به روح این استاد فقید قرآنی هدیه کنند.

این مراسم که با اجرای سیدمحسن موسوی بلده همراه بود، بنا بر آن شد تا طبق سنوات گذشته، هر قاری 3 دقیقه تلاوت کند. گفتنی است، موسوی بلده همراه با شاگردانش با تعطیل کردن جلسه اش، اول سر مزار این استاد والا مقام رفتند و سپس به جلسه آمدند.  شاگردان و دوستان دیرینه استاد اربابی، کم کم به جلسه آمده و هریک گوشه ای با خاطرات استاد خلوت کردند و به یادش قرآن خواندند.

محمدحسین رفیعی، قاسم رضیعی، محمدحسین قصری زاده، مرتضی یادگاری، مهدی عادلی، حمیدرضا نصیری، احمد مرادی، محمدهادی صلحجو، علی فربین، محمدرضا پورزرگری و سعید پرویزی از جمله قاریان ممتاز و بین المللی کشورمان بودند که در این مراسم، به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند.

همچنین «حامد اربابی» کوچکترین فرزند مرحوم استاد اربابی که قرآن خواندن را نزد پدرش فراگرفته بود و حالا در برخی محافل قرآنی و در جمع دوستان و آشنایان قرآن می‌خواند در بخشی از مراسم یازدهمین سالگرد پدر به تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداخت.

از جمله ویژگی های این جلسه، تلاوت فرزندان دربرابر پدران بود که محمدهادی صلحجو و محمدحسین قصری زاده به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند و مورد تشویق پدران خود و حاضران در جلسه قرار گرفتند.

در ادامه این مراسم، محمدرضا صلحجو دقایقی به سخنرانی درباره دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی و  مسئولیت خطیر قرآنیان در مسیر رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی پرداخت.

حسن ختام این جلسه قرآنی، تلاوت حسین رستمی، قاری بین المللی و از شاگردان مبرز مرحوم استاد اربابی بود که آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کرد و مورد تشویق حاضران در جلسه قرار گرفت. همچنین در این مراسم، سعید پرویزی دقایقی به درخواست حاضران در مدح حضرت زهرا(س) به ابتهال خوانی پرداخت.

در پایان این مراسم، نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام موسوی درچه ای برگزار شد و مهمانان سر سفره اطعام قرآن کریم پذیرایی شدند.

انتهای پیام

 

درباره ی

همچنین ببینید

ترتیل صفحه ۲۶ قرآن کریم باصدای رحیم خاکی+دریافت

خبرگزاری فارس- گروه فعالیت‌های قرآنی: پیامبر اعظم(ص) فرمودند: «الصوم لى و انا اجزى به»؛ روزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *