خانه / کنفرانس پیام امام حسین(ع) در آتن برگزار شد

کنفرانس پیام امام حسین(ع) در آتن برگزار شد

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا، ‘ مجید مطلبی شبستری’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در آتن در این سمینار گفت: امام حسین (ع) و یاران با وفایش در کربلا برای ایجاد وحدت میان مسلمانان و احیای دین جدش جان خود و فرزندان و اصحابش را در طبق اخلاص گذاشت و بر ماست که به خواسته و تاکیدات رسول الله(ص) مبنی بر وحدت، عمل کنیم.
سفیر کشورمان افزود: امام حسین (ع) چراغ هدایت و سفینه نجات است و در همین راستا برای هدایت امت اسلام و بر پایی عدالت و مبارزه با ظلم وجور قیام کرد و این یکی از پیام های مهم قیام امام حسین(ع) است که باید همه مسلمانان با چنگ زدن به ریسمان الهی و درس آموختن از قیام سالار شهیدان وحدت و همدلی خود را به نمایش گذاشته تا شیاطین نتوانند بر مقدرات جهان اسلام حاکم شوند.
مطلبی شبستری یکی دیگر از پیام های قیام امام حسین(ع) را مبارزه با بی عدالتی و مبارزه با کسانی که درصدد ایجاد انحراف در دین مقدس اسلام هستند، دانست و تصریح کرد: امام حسین(ع) الگویی بی نظیر برای امروز جهان اسلام، برای آزاد اندیشان و آزادیخواهان جهان است و همه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در این مسیر گام بر داشته اند تا ما مسلمانان به عزت و احترام را که اسلام برای مسلمانان و انسانیت قائل است، برسیم.
‘ حسین محی الدین قادری’ دیگر سخنران این سمینار که توسط انجمن برداران اهل تسنن ( منهاج القرآن ) برگزار شد، گفت: اهل بیت همیشه برای احیای دین رسول الله تلاش کرده و از جان خود گذشته اند، اما امام حسین (ع) جان خود، فرزندان و یاران با وفایش را برای ایجاد وحدت و یکپارچگی امت اسلامی در طبق اخلاص گذاشت و به همین دلیل هم در قلوب تمام مسلمانان و انسان هایی که خواهان عدالت و آزادی هستند جای دارند زیرا فرزندان رسول الله یعنی اهل بیت(ع) هدفشان برقراری عدالت، اخوت و برادری بوده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در بار یزید به فساد کشید شده بود و بنام مقدس دین به دین مبین اسلام لطمه می زد، نیز تصریح کرد: امام حسین (ع) با درایت ویژه ای که از نبوت و دین جدش به ارث برده بود، به موقع و با گذاشتن از جان خود و فرزندانش علیه فساد آن زمان قیام کرد و این قیام همیشه زنده خواهد ماند و بهترین الگو برای مسلمانان و آزاد اندیشان جهان است.
قادری در ادامه قیام امام حسین (ع) را تاریخی و بی نظیر در جهان و تاریخ قلمداد کرد و گفت: امام حسین( ع) با شجاعت و هوشیاری تمام در مقابل فساد و ظالمان عصر خود ایستاد و این درسی است که باید همه ما از آن یاد بیگریم و آن را سر لوحه زندگی خود برای داشتن زندگی با عزت به عنوان امت واحد اسلامی قرار دهیم .
سفیر پاکستان در یونان نیز قیام کربلا را در تاریخ بشریت منحصر بفرد قلمداد کرد و گفت: پیام قیام امام حسین(ع) انسانیت ، عدالت و حدت بین امت اسلامی بود که امروز جهان اسلام بیش از هر زمانی به آن نیاز دارد.
اروپام**462**

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *