خانه / کسب رتبه دوم توسط پژوهشگر چهارمحالی در جشنواره رساله‌های برتر قرآنی

کسب رتبه دوم توسط پژوهشگر چهارمحالی در جشنواره رساله‌های برتر قرآنی

بهزاد ایزدی، مدرس دانشگاه و دانش آموخته مقطع دکترای تفسیر تطبیقی در گفت و گو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر افزود: رساله وی با عنوان «بررسی تطبیقی مبانی نظری ارتباطات در حوزه تربیت از دیدگاه نادینگز و تفاسیر فریقین» در خردادماه سال 96 با نمره عالی در دانشگاه قم دفاع شد.
وی اضافه کرد: استاد راهنمای وی در نگارش رساله مذکور محمدعلی تجری، عضو هیات علمی دانشگاه قم و عبدالله معتمدی، عضو هیات علمی گروه روانشناسی دانشگاه علامه طباطبایی بوده است.
ایزدی گفت: در این رساله که یک کار بین رشته ای است، به بررسی تطبیقی نظرات یکی از صاحب نظران و نخبگان رشته فلسفه تعلیم و تربیت در آمریکا با نظرات صاحبان تفاسیر المیزان، من وحی القرآن و تسنیم پرداخته شده است.
مدرس دانشگاه در خصوص ضرورت و اهمیت این پژوهش بیان کرد: نظرات «نادینگز» به عنوان یکی از مکاتب تربیتی در غرب و آمریکا، در قالب کتاب حداقل به 20 زبان زنده دنیا ترجمه شده است.
وی افزود: «نادینگز» مدعی یک مکتب تربیتی جدید در غرب است که از آن با عنوان «اخلاق یا تربیت زنانه» نام می برد و پیشنهاد عمومی شدن و تعمیم آن به کل کشورهای دنیا را داده است.
پژوهشگر این رساله، افزود: این نظریه، اشکالات عمده ای دارد و پاسخگوی نیازهای انسانی به عنوان یک نظریه عام و جهانی نیست و در صورت پیاده شدن، نظام های تربیتی را با مشکلات عدیده ای مواجه می کند اما در عین حال می توان از نقاط قوت این نظریه استفاده کرد.
ایزدی بیان کرد: در رساله دکترای خود، اشکالات نظریه«نادینگز» از دیدگاه مفسرین منتخب شیعه و سنی بررسی شد و نقاط ضعف و قوت دیدگاه مذکور از نگاه مفسرین و نگارنده، جمع بندی و تدوین شد.

پژوهشگر قرآنی استان، در خصوص فرایند انتخاب رساله خود در جشنواره انتخاب رساله های برتر قرآنی بیان کرد: این رساله از بین رساله های متعدد قرآنی مقطع دکتری که به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و در طی سه مرحله داوری، به عنوان رساله برتر قرآنی در مقطع دکتری شناخته و تقدیر شد.
یادآور می شود اختتامیه جشنواره انتخاب رساله‌های برتر قرآنی 13 خرداد 97 در نمایشگاه قرآن با حضور عبدالهادی فقهی زاده، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد برگزار شد و در این مراسم از چهار رساله برتر قرآنی در مقطع دکتری با تقدیم لوح سپاس و جایزه، تجلیل شد.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *