خانه / مذهبی / کرمانشاه| فلاحت‌پیشه: مذاکره برجامی دیگر معنا ندارد

کرمانشاه| فلاحت‌پیشه: مذاکره برجامی دیگر معنا ندارد

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه آزمون عملی اروپایی‌ها در زمان برجام بدون آمریکا سخت نیست، اظهار داشت: دو کار از اروپاییها انتظار داریم یکی اینکه در برابر آن دسته از تحریم‌های اقتصادی که برداشته شده در برابر وزارت خزانه‌داری آمریکا سماجت به خرج دهند و نگذارند این تحریم‌ها بازگردانده شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: یکی دیگر از انتظارات ما از اروپایی‌ها این است که به ازای آن دسته از تحریم‌های آمریکا که علیه ایران بازگردانده و فشارهایی که وارد می‌شود آن ها گزینه‌ها و گشایش‌های تازه‌ای را به ایران نشان دهند.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه دولت‌های اروپایی طرف برجام نباید دیگر صحبت مذاکره تازه را با ایران بازکنند، بیان کرد: صحبت‌هایی که ترامپ بعد از پاره کردن برجام با دولت‌های اروپایی طرف توافق انجام داد نشان دهنده پیگیری آنها برای باب جدید مذاکرات است که نباید این کار را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور آمریکا رسماً خروج این کشور از برجام را اعلام و بلافاصله، فرمان اجرایی اعمال تحریم‌های جدید را نیز امضا کرد، افزود: از این لحظه توافق بین ایران و پنج کشور‌ است و از این پس باید منتظر باشیم که سایر کشورها چگونه به تعهد خود عمل می‌کنند.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها فرمودند «به آمریکا اعتماد نکنید» و این هم نتیجه‌اش شد، بیان کرد: درباره مذاکره با سه کشور اروپایی هم فرمودند به این‌ها هم نباید اعتماد کرد و برای هر قرارداد باید تضمین‌های واقعی و عملی بگیرید وگرنه نمی‌شود به این شکل حرکت را ادامه داد.

انتهای پیام / ع

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *