خانه / چرا 2 نماینده مجلس به ایتالیا نرفتند؟

چرا 2 نماینده مجلس به ایتالیا نرفتند؟

ابوالفضل حسن‌بیگی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از لغو سفر 2 تن از اعضای کمیسیون متبوعش به ایتالیا و قبرس خبر داد و گفت: علت  لغو سفر بنده و آقای جمالی به این دو کشور، درخواست مسئولان ایتالیا برای انگشت‌نگاری بود.

وی با بیان اینکه این موضوع شئونات و پرستیژ ایران را زیر سؤال می‌برد، افزود: ما به این مسئله اعتراض داشته عنوان کردیم که ما نماینده مجلس هستیم و از نظر عرف دیپلماتیک دارای مصونیت هستیم.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با اشاره به این که "ما اعتراض خود را به وزارت امور خارجه انتقال داده‌ایم"، گفت: پیشنهاد شد تا مسئولان وزارت خارجه با مسئولان ایتالیا دراین‌باره مذاکره و نتیجه مذاکره را به ما اعلام کنند، اما تا کنون در این باره پاسخی داده نشده است.

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از تسنیم ابوالفضل حسن‌بیگی و محمد جواد جمالی دو عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس براساس مصوبه این کمیسیون قرار بود با سفر به کشورهای ایتالیا و قبرس ضمن بازدید از سفارتخانه‌های کشورمان در این دو کشور گزارشی نیز از وضعیت آنها تهیه و به مجلس ارائه کنند.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *