خانه / پرونده بحرین در حال حاضر در دست عربستان سعودی و ولیعهد آن است

پرونده بحرین در حال حاضر در دست عربستان سعودی و ولیعهد آن است

«شیخ عبدالله الدقاق»، نماینده آیت­ الله عیسی قاسم در ایران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص وضعیت کنونی آیت­ الله عیسی قاسم و چرایی تداوم حصر خانگی وی، با اشاره به اینکه دولت بحرین حیات ایشان را در خطر قرار داده است، بیان داشت: وضعیت آیت­ الله عیسی قاسم در حال حاضر بسیار خطرناک است.

وی با توجه به در خطر افتادن سلامتی رهبر معنوی مردم بحرین و لزوم فراهم شدن اقدامات پزشکی گفت: ایشان در حال حاضر به رسیدگی پزشکی و بیمارستان نیاز دارد. این در حالی است که اطمینانی به بیمارستان­‌های بحرینی وجود ندارد.

شیخ عبدالله الدقاق با تأکید بر اینکه فراهم شدن اقدامات پزشکی از سوی دولت بحرین قابل اعتماد نیست، اشاره داشت: آیت­ الله عیسی قاسم باید خود تیمی از پزشکان را انتخاب کند تا اقدامات مورد نیاز پزشکی را انجام دهند.

وی با اشاره به احتمال انجام اقدامات خطرناک از سوی حکومت آل خلیفه علیه سلامتی رهبر انقلاب مردمی بحرین در پوشش اقدامات پزشکی تأکید کرد: ممکن است دولت بحرین حیات ایشان را در خطر قرار دهد.

نماینده آیت­ الله عیسی قاسم در ایران با توجه به لزوم برداشته شدن محدودیت­‌های کنونی دولت بحرین علیه رهبر معنوی مردم بحرین، اظهار داشت: از ملت عزیز و غیور بحرین درخواست داریم که قیام کنند و به ندای علمای بحرین لبیک گویند.

وی با تأکید بر ضرورت شکسته شدن حصر خانگی رهبر انقلاب مردمی بحرین و دسترسی ایشان به کمک­‌های پزشکی گفت: مردم بحرین به منطقه الدراز محل سکونت آیت‌الله قاسم حرکت کنند تا حصر خانگی ایشان با شکست مواجه شود.

نماینده آیت­ الله عیسی قاسم در ایران در پاسخ به این پرسش که «چرا حکومت آل خلیفه علی‌رغم وضعیت خطرناک رهبر معنوی مردم بحرین و اعتراضات گسترده مردمی، به حصر خانگی ایشان ادامه می­‌دهد؟» بیان داشت: پرونده بحرین در حال حاضر در دست عربستان سعودی و ولیعهد این کشور است.

وی با اشاره به اقدامات مداخله‌جویانه ریاض در بحرین و مقابله با قیام مردمی این کشور تأکید کرد: همه مردم دنیا به تندروی محمد بن سلمان پی برده­‌اند. ولیعهد عربستان سعودی به دنبال تشدید فشار بر آیت‌الله عیسی قاسم است.

شیخ عبدالله الدقاق با تأکید بر اقدامات تنش‌آفرین عربستان سعودی در منطقه و خصومت­‌های این کشور با شیعیان اشاره داشت: محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی به دنبال تندروی در قبال جمهوری اسلامی ایران، حزب‌الله لبنان و شیعیان جهان است.

وی با توجه به دلیل دخالت­‌های ریاض در بحرین و کمک­‌های سعودی­ها به آل خلیفه برای سرکوب مردم این کشور گفت: سعودی­ها هر اقدامی بتوانند علیه مردم بحرین به انجام می‌رسانند تا آمریکا و رژیم صهیونیستی از اقدامات ریاض خشنود باشد.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *