خانه / پاپ فرانسیس: افراد بی پناه در سرزمین مقدس کشته می شوند

پاپ فرانسیس: افراد بی پناه در سرزمین مقدس کشته می شوند

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیکهای جهان روز یکشنبه در سخنرانی خود که به مناسبت عید پاک در «کلیسای سنت پیتر» شهر واتیکان ایراد کرد، خواستار برقراری صلح در «سرزمین مقدس» (فلسطین اشغالی) شد و تأکید کرد که تعارض در این منطقه «دامن بی پناهان را نیز گرفته است».

وی همچنین خواستار پایان یافتن «قتل عام» در سوریه و امکان ورود کمکهای بشردوستانه به این کشور،  برقراری صلح در سودان جنوبی و جمهوری دموکراتیک کنگو شد.

پاپ فرانسیس با اشاره مستقیم به اقدامات نظامی و خشونت آمیز مزدوران رژیم صهیونیستی علیه معترضان فلسطینی در تظاهرات مسالمت آمیز روز جمعه که به شهادت ۱۷ فلسطینی انجامید، خواستار «برقراری صلح و آشتی در سرزمین مقدس [فلسطین اشغالی] شد»، سرزمینی که به گفته او، «این روزها زخمهای یک تعارض همیشگی را تحمل می کند که دامنگیر بی پناهان نیز شده است».

این در حالی است که وزیر دفاع اسرائیل درخواستها برای انجام تحقیقات پیرامون قتل عام معترضان فلسطینی طی تظاهرات مسالمت آمیز روز جمعه را رد کرده است.

گفتنی است که «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و شماری دیگر از رهبران جهان خواستار انجام تحقیقات مستقلانه پیرامون این عملیات سفاکانه مزدوران رژیم صهیونیستی شده اند.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *