خانه / واشنگتن با ایجاد جنگ روانی دنبال پنهان کردن معادلات جدید منطقه است

واشنگتن با ایجاد جنگ روانی دنبال پنهان کردن معادلات جدید منطقه است

«قاسم غفوری»، تحلیلگر مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص اهداف افزایش فشارهای تحریمی و روانی واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت، با اشاره به اینکه واشنگتن با ایجاد جنگ روانی به دنبال پنهان کردن معادلات جدید منطقه است، بیان داشت: دولت ترامپ به دنبال پیاده کردن روند مذاکراتی مورد نظر خود است تا از این طریق به خواسته‌های خود در معادلات منطقه‌ای دست یابد.

وی با توجه به استمرار تحریم‌ها علیه ایران گفت: بحران‌ها در حوزه جنوبی خلیج‌فارس، مسئله اقلیم کردستان، تحولات سوریه، لبنان و یمن مجموعه رفتارهایی است که آمریکا سعی می‌کند یک بحران سراسری علیه امنیت و منافع ملی ایران ایجاد کند. واشنگتن با ایجاد این فشارها تلاش می­‌کند ایران را دچار اشتباه محاسباتی کند. آن‌ها سعی می‌کنند ایران را به دادن امتیاز در معادلات منطقه‌ای وادار کنند.

تحلیلگر مسائل غرب آسیا با اشاره به طرح فشارها و تحریم‌ها علیه حزب‌الله نیز تأکید کرد: این فشارها برگرفته از ناتوانایی‌های آمریکایی‌ها و شرکای آن‌ها در لبنان و عرصه منطقه‌ای است. ناتوانی آمریکایی‌ها در منطقه تا آنجا پیش رفته است که کشوری مثل ترکیه نیز به سمت جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت حرکت می‌کند.

وی با تأکید بر افزایش نفوذ جبهه مقاومت در منطقه اشاره داشت: ترکیه همواره خود را همردیف اروپا و آمریکا می‌دانست و بسیاری از سیاست‌های آن‌ها را اجرا می‌کرد؛ اما در حال حاضر در قبال تحولات و امنیت منطقه و مسئله اقلیم کردستان به سمت جبهه مقاومت رو آورده است. این موضوع نشانگر اعتمادی است که جبهه مقاومت در منطقه ایجاد کرده است که کشوری چون ترکیه به جای رویکرد به غرب، به سمت جبهه مقاومت از جمله جمهوری اسلامی ایران حرکت می‌کند.

غفوری با توجه به واقعیت­‌های منطقه گفت: اعتماد به جبهه مقاومت مؤلفه بسیار مهمی است که کشورهای غربی به‌ شدت از آن وحشت دارند. بخشی از دلایل ایجاد فضای تحریمی و جنگ روانی از سوی غربی­‌ها برگرفته از پنهان کردن همین واقعیت‌ها و معادلات جدیدی است که در منطقه در حال شکل گرفتن است.

وی با اشاره به اینکه حزب‌الله بخشی از معادلات منطقه‌ای را رقم زده است، تأکید کرد: دستاوردهای حزب‌الله در عرسال و مناطق دیگر نقش مهمی در امنیت و ثبات و حتی بیداری ملت‌های منطقه ایجاد کرده است. می­‌توان گفت اعمال برخی از فشارها علیه حزب‌الله نیز برگرفته از همین جایگاهی است که در معادلات جدید منطقه‌ای ایفا می‌کند. غرب به‌شدت از این موضوع نگران است؛ لذا به دنبال پنهان کردن معادلات جدید منطقه‌ای است.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *