خانه / هجرت حضرت معصومه(س) عالمانه و در حمايت از ولايت بود

هجرت حضرت معصومه(س) عالمانه و در حمايت از ولايت بود

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از کانون خبرنگاران ايكنا، نبأ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حسنی، كارشناس مذهبی اولين كاروان فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س)، هفتم دی‌ماه در مسجد صاحب‌الزمان(عج) كوی بهمنی منطقه 2 شهر بوشهر، گفت: در عید غدیر خم خداوند متعال ولایت اميرالمؤمنين علی‌(ع) را بر زمینیان و آسمانیان عرضه کرد، لذا همین ولایت بانوی شفیعه مؤمنه قمی را با زمین و آسمان عرضه داشت.

وی با بیان اینکه حضرت معصومه(س)، نور الی نور است، افزود: اولین زمینی که ولایت مولا را قبول کرد زمين مکه بود و دومین زمین، سرزمین مکه بود و سومین که ولایت علی را پذیرفت، کوفه بود و چهارمین زمین را خداوند در شهر مقدس قم برای مردم قرار داد و یکی از درهای هشتگانه بهشتی را در اين شهر قرار داد و شیعیان، زائران و مشتاقان، به وجود مبارک حضرت معصومه(س) به بهشت وارد می‌شوند.

حجت‌الاسلام حسنی با بیان اينكه شهر مقدس قم محل ولایت اهل بیت(ع) است، اظهار کرد: شفاعت عنایتی است که خداوند سبحان به هر کسی عطا نمی‌کند و خداوند سبحان اجازه شفاعت شیعیان را به حضرت فاطمه معصومه(س) داده است.

وی با اشاره به اينكه هجرت حضرت معصومه(س) عالمانه و در حمايت از ولايت بود، بيان کرد: حضرت معصومه(س) در شهر مقدس قم به‌عنوان نور هدایت الهی و معارف اسلامی است و آستان مقدس حضرت در شهر قم زمينه پيشرفت دينی و مذهبی عالمان بسياری در حوزه معارف اسلامی و قرآنی را فراهم كرده است.

در اين مراسم پرچم بارگاه منور بانوی شفیعه مؤمنه قمی حضرت معصومه(س) با حضور خدام این بارگاه به اهتزاز درآمد و بسته‌های متبرک نمک در بين مردم حاضر در مراسم اهدا شد و در پايان حسن اسداللهی مداح كاروان در وصف حضرت به مرثيه‌سرايی پرداخت.

يادآور می‌شود: اولين كاوران فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) از سوی كانون فرهنگی و هنری الغدير شهرستان بوشهر و با همكاری پايگاه مقاومت بسيج قائم(عج) مسجد صاحب‌الزمان(عج) كوی بهمنی به‌مناسبت برگزاری مراسم وفات حضرت به بوشهر سفر كردند. 

حامد فكوری

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *