خانه / مفتی اعظم شمال یونان: ایران عامل وحدت امت اسلامی است

مفتی اعظم شمال یونان: ایران عامل وحدت امت اسلامی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا، جمالی و ‘ محمد امین شینک اوغلو’ مفتی شهر اکسنتی دومین شهر بزرگ مسلمان نیشن یونان قبل از سفر به تهران، با حضور در رایرنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با ‘ علی محمد حلمی’ رایزن فرهنگی کشورمان دیدار کرد.
جمالی در این دیدار تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا پرچم حمایت از منافع جهان اسلام را به دوش کشید و همیشه حتی در روزهای اول انقلاب از حقوق مردم فلسطین دفاع کرد و اکنون نیز تنها کشوری است که در جهت وحدت امت اسلامی تلاش می کند و منافع جهان اسلام را مد نظر دارد.
وی ضمن تشکر از رایزن فرهنگی کشورمان برای دعوت از وی برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی، گفت: جمهوری اسلامی ایران متعلق به جهان اسلام است و این کشور که توانست به رهبری امام خمینی ( قدس سره) انقلاب عظیم و بی نظیر اسلامی را معماری و به موفقیت برساند، همیشه در جهت وحدت و منافع جهان اسلام گام برداشته است.
مفتی اعظم شمال یونان با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان نیز تصریح کرد: خدا را شاکریم که جمهوری اسلامی ایران با تمدن غنی خود، پرچمدارحمایت از مسائل جهان اسلام است و خداوند این کشور و این ملت اسلامی را همیشه به رغم توطئه های گوناگون تا کنون حفظ کرده و حفظ خواهد کرد.
علی محمد حلمی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در یونان نیز در این دیدار سیاست برخی کشورهای اسلامی در حمایت از گروه های تکفیری را موجب وهن مسلمانان و خسارت های زیاد به کشورهای دانست و گفت : اسلام دین رحمت و برادری است ولی متاسفانه عملکرد برخی سیاستمداران بی تجربه و جوان در برخی کشورهای اسلامی در جهت منافع دشمنان اسلام بوده و باعث تفرقه میان امت اسلامی می شوند.
وی با تاکید بر ضرورت وحدت میان امت اسلامی، آموزش مسائل دینی و اعتقادی فرزندان مسلمانان بخصوص در کشورهایی که مسلمانان در اقلیت هستند تاکید کرد.
رایزن فرهنگی کشورمان همچنین ترویج ارزشهای اخلاقی و همزیستی مسالمت آمیز با پیروان دیگر ادیان را مهم دانست و گفت، این امر موجب ترویج معنویت و صلح در جهان خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در ایران و آمادگی مفتی اعظم شمال یونان برای شرکت در این کنفرانس تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه در جهت حفظ وحدت بین امت اسلامی به رغم اقدامات تفرقه افکنانه برخی کشورهای عربی منطقه، تلاش کرده و برگزاری همین کنفرانس وحدت نشان از این امر دارد و بسیار خرسند هستم که جنابعالی نیز در این کنفرانس شرکت می کنید.
اروپام**462*شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *