خانه / دینی / مطالبات روشنگری و آزادی‌های دیکته شده غربی‌ها ثمره عمل نکردن به مباحث دینی است

مطالبات روشنگری و آزادی‌های دیکته شده غربی‌ها ثمره عمل نکردن به مباحث دینی است

مهدیا وهابی، عضو جمعیت بانوان فلرهیخته استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: طرح مطالبات زنان در کردستان طرحی کلان است که ابتدا باید به شناخت نیازها بپردازیم و سپس بتوانیم الگو معرفی کنیم.
وی افزود: زمانیکه در مورد زنان کردستان صحبت می‌کنیم باید نظام یک الگوی زن کُرد مسلمان داشته باشد تا مسئولان نظام در کردستان این الگو را ارائه دهند و در مورد آن صحبت کنند و این الگو باید از ائمه اطهار، زنان گذشته و زنان عصر حاضر گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه مطالبات حقیقی امروزی با مطالبات غیرحقیقی در هم آمیخته شده است، عنوان کرد: اکنون مطالبات روشنگری و آزادی‌های مختلفی که از غرب دیکته می‌شود، بحث روز است و این به دلیل عمل نکردن به مباحث دینی و مذهبی است.
عضو جمعیت بانوان فرهیخته کردستان بیان کرد: گرچه باید مانع افزایش طلاق و ارائه راهکارهای اساسی برای کاهش آن شد اما متاسفانه با این پدیده در جامعه روبه‌رو هستیم و باید بپذیریم که مهریه و نفقه پشتوانه زن مطلقه است اما طولانی بودن فرآیند دادرسی منجر می‌شود زنان از خیر نفقه و مهریه بگذرند.
وهابی با گلایه‌مندی از عدم ارائه آمار و ارقام توسط مسوولان عنوان کرد: عدم ارائه آمارها باعث می‌شود حرف هیچ کسی میان مردم خریدار نداشته باشد بنابراین باید مردم و جوانان ما از بسیاری آمارها آگاهی یابند.
وی بیان کرد: رفع خلاء‌های قانونی، اجرای صحیح قانون و چاره‌اندیشی برای معضلات حقوقی جدید به خصوص در عرصه حقوق زنان چهره موجه قوانین اسلام را بهتر نمایان می‌کند.
عضوجمعیت بانوان فرهیخته استان یادآور شد: هر دم از باغ غرب بری می‌رسد اما اگر خودمان نظام حقوقی مستحکمی برای زنان داشته باشیم دیگر نیاز نیست پاسخگوی سوالات غربی‌ها باشیم.
انتهای پیام

درباره ی

همچنین ببینید

امام جمعه مراغه: کم توجهی به زکات در شان نظام اسلامی نیست

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *