خانه / مشاور وزیر ارشاد:تشیع با اربعین و عاشورا هویت پیدا می کند

مشاور وزیر ارشاد:تشیع با اربعین و عاشورا هویت پیدا می کند

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا محمدمهدی احمدی پنجشنبه در برنامه تلویزیونی ویژه اربعین در پایانه مرزی چذابه اظهار داشت: کنگره عظیم اربعین در کربلا نشان از انسجام و اتحاد شیعه دارد و این تجمع بی نظیر بشری الگویی درس آمیز برای انسانیت است.
وی اربعین را در 2 بخش نمادین و معرفتی تقسیم بندی کرد و افزود:بخش معرفتی اربعین الگوپذیری از سیره حسینی و عاشورایی و جاری کردن آن در سبک زندگی است.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه معجزه اربعین یک جریان سازی معرفتی در جامعه ایجاد می کند افزود:الگوگیری از عاشورا و اربعین مستلزم شناخت امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورا است.
وی گفت: در فرهنگ و نگاه امام حسین(ع) حق الناس و عدالت در زندگی معنا پیدا می کند و از این زاویه جامعه ای تعریف می شود که در آن ظلم و بی عدالتی نباشد.
احمدی با بیان اینکه در جامعه حسینی اخلاق و آزادگی باید مسیر اصلی انسان ها به سمت خالق باشد اظهار داشت: در جامعه حسینی همه انسان ها حق دارند از آزادی برخوردار باشند و ظلم و بردگی انسان را نفی کنند.
وی در ادامه با تبیین عظمت اربعین شهادت امام حسین(ع) اظهار داشت: در چنین روزی خاندان امام حسین(ع) از شام به کربلا می آیند و جابر ابن انصاری این توفیق را پیدا می کند که نخستین زائر سیدالشهدا (ع) باشد.
احمدی با بیان حدیثی از امام حسن عسکری (ع) که زیارت اربعین را از نشانه های مومن خواندند اظهار داشت:زیارت نشانه رابطه عمیق با ولایت و امامت است.
بنا به این گزارش مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از چذابه ، با تعدادی از موکب داران که مشغول پذیرایی از زائران بودند دیدار کرد و تلاش های آنان در خدمت رسانی خالصانه به زائران امام حسین(ع) تقدیر کرد.
گذرگاه های مرزی چذابه و شلمچه 2 کانون اصلی و ترد زائران اربعین حسینی هستند.
در ایام اربعین امسال وزیران اطلاعات ، نیرو ، فرمانده نیروی انتظامی ، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ، معاونان وزیران و مسئولان عقیدتی سیاسی ناجا و مرزبانی از مرزهای چذابه و شلمچه بازدید کردند.
6065/6064
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار دهنده: محسن بهاروند

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *