خانه / دینی / مرکز خدمات جامع سلامت بردخون بازسازی شود

مرکز خدمات جامع سلامت بردخون بازسازی شود

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرنگار مهر،  حجت الاسلام سیدحسین رکنی‌حسینی شنبه‌شب در دیدار با سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار کرد: حوزه سلامت از حساسیت ویژه ای برخوردار است و امروز اهمیت حوزه سلامت برای همگان واضح و آشکار است و توجه به حوزه سلامت در منابع دینی ما نیز بسیار تاکید شده است.

وی افزود: اهمیت حوزه سلامت از آنجا مشخص می‌شود که تک تک آحاد جامعه از ابتدای تولد و حتی تا پس از مرگ به نوعی با مباحث سلامتی در ارتباطند و ارایه خدمات در این حوزه باید سرعت عمل بیشتری داشته باشد.

امام جمعه بردخون ابراز امیدواری کرد: در سال پیش رو جایگاه بهداشت و درمان در بخش بردخون بیش از پیش ارتقاء یابد و شاهد کلنگ‌زنی مرکز خدمات جامع سلامت شهر بردخون باشیم.

حوزه سلامت در بخش بردخون مهم است

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر نیز گفت: یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های دولت تدبیر و امید رفع نگرانی مردم در حوزه سلامت است و ما از هیچ کوششی در زمینه فروگذار نخواهیم کرد.

وی افزود: در حوزه بهداشت روستاها با ایجاد ، بازسازی و تجهیز خانه‌های بهداشت اقدامات خوبی صورت گرفته است و سطح دسترسی مردم به خدمات بهداشتی افزایش یافته است.

احمد آخوندی با اشاره به طرح تحول سلامت گفت: با اجرای طرح تحول سلامت، خدمات نوینی به صورت رایگان به تمامی گروه‌های سنی ارایه می‌شود که این مسئله باعث افزایش شاخص‌های سلامتی مردم می‌شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: بیش از ۵۱ درصد جمعیت روستایی شهرستان دیر در بخش بردخون ساکن است و حوزه سلامت در  این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است.

آخوندی با بیان اینکه عدالت در سلامت یکی از اهداف طرح تحول سلامت است، گفت: ۵۰ درصد خانه‌های بهداشت تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در روستاهای بخش بردخون احداث شده است.

وی اضافه کرد : یک مرکز خدمات جامع سلامت ، دو یایگاه اورژانس ۱۱۵، یک پایگاه سلامت و ۵ خانه بهداشت، با ۵۰ نفر کادر بهداشتی درمانی در بخش بردخون فعال بوده و خدمات بهداشتی و درمانی را به تمامی جمعیت ساکن در بخش بردخون اعم از ایرانی و غیرایرانی ارایه می‌دهند.

درباره ی

همچنین ببینید

مطالبات روشنگری و آزادی‌های دیکته شده غربی‌ها ثمره عمل نکردن به مباحث دینی است

مهدیا وهابی، عضو جمعیت بانوان فلرهیخته استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *