خانه / مذهبی / مرکزی| شهرداری ساوه 100 هزار متر مربع ساختمان‌سازی می‌کند

مرکزی| شهرداری ساوه 100 هزار متر مربع ساختمان‌سازی می‌کند

سید مهدی حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ساوه، با اشاره بر ضرورت مدیریت ساخت و ساز اظهار داشت: احداث ساختمان های بلند در مناطق مختلف شهر در سال های اخیر به رغم اینکه سبب نوسازی شهر ساوه شده اما معضلات قابل توجهی را هم مانند تجاوز به حریم شخصی شهروندان، فروش آسمان شهر، گرفتن نور ساکنان و از همه مهم تر ایجاد تراکم جمعیت در این نقاط از شهر به همراه داشته است.

وی افزود: از سویی با توجه به بررسی کارشناسان حوزه شهرسازی و درآمد شهرداری، مبلغ کل عوارض وصولی از انبوه سازان در قالب عوارض فروش تراکم در این شهر کمتر از یک درصد از بودجه شهرداری بوده اما این درحالی است که این رقم کمتر از هزینه نیروی انسانی، حقوق و دستمزد کارکنانی است که در روند صدور پروانه و فروش تراکم مشغول به خدمت رسانی هستند.

شهردار ساوه تصریح کرد: همچنین هزینه های ناشی از تولید پسماند، تامین سرانه عمومی مناطق پر تراکم مسکونی شهر به مراتب بیشتر از درآمد آن است بنابراین شهرداری ساوه به منظور تامین رفاه حال شهروندان و جلوگیری از بحران های آتی مانند ترافیک، خط آسمان، زیرساخت های شهری، زلزله، خدمات رسانی و توزیع عادلانه ثروت در شهر، تغییراتی مهم و اساسی را در نحوه فروش تراکم در سال 97 پیش بینی کرده است

حسینی بیان کرد: این سیاست ها به معنای افزایش هزینه ساختمان در شهر نیست بلکه صرفا درراستای افزایش کیفیت فضای شهری برای عموم مردم است و در کنار این سیاست ها شهرداری با تصویب شورای اسلامی شهر درنظر دارد تا برای سال 97 بالغ بر 100 هزار متر مربع ساختمان در املاک خود با مشارکت انبوه سازان و سازندگان مسکن احداث کند.

وی ادامه داد: عواید این اقدام مهم و طرح عظیم که برای نخستین بار در استان مرکزی و شهر ساوه اجرا می شود، ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان، مهندسان، کارگران و همه صنوف مرتبط با صنعت ساختمان را به همراه دارد.

شهردار ساوه عنوان کرد: علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و درآمد مناسب از محل این ساخت و سازها برای شهرداری، اجرای این طرح ارائه الگوی معماری و شهرسازی متناسب با معماری و هویت اسلامی و ایرانی ساوه در سطح شهر است.

حسینی اضافه کرد: با تصویب شورای اسلامی شهر ساوه برای فاز نخست 32 هزار متر مربع مصوب شده، متراژ درنظر گرفته شده در فازهای 2 و 3 هم پس از برنامه ریزی و تنظیم لوایح برای تصویب نهایی به صحن شورا ارسال می شود.

وی افزود: به طور قطع با اجرای این طرح و همکاری و همدلی مردم در سال 97 شهر ساوه تبدیل به یک کارگاه ساختمانی بزرگ برای متخصصان، کارگران، جوانان و همه اصناف مرتبط با صنعت ساختمان می‌شود و امیدواریم این طرح بتواند نقطه عطفی برای خروج اقتصاد شهر از رکود و ایجاد کار و تلاش و آغاز مرحله جدیدی از سازندگی و پویایی در شهر کهن ساوه باشد.

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *