خانه / لایحه تشکیل منطقه آزاد مهران دوباره در مجلس به جریان افتاد

لایحه تشکیل منطقه آزاد مهران دوباره در مجلس به جریان افتاد

سلام امینی در گفت‌وگو با خبرنگار  تسنیم در ایلام اظهار داشت: لایحه تشکیل منطقه آزاد مهران دوباره در مجلس به جریان افتاد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: برای بررسی لایحه افزایش مناطق آزاد باید این لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون‌های فرعی مجلس بررسی شود.

امینی بیان کرد: روز یکشنبه 5 آذر کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس جلسه داشت و در این جلسه لایحه 8 منطقه آزاد تجاری صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی بررسی شد.

وی تصریح کرد: در این جلسه ماده یک و 2 این لایحه تصویب شد، بند یک این لایحه مربوط به ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری شامل گلستان (اینچه‌برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه و مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر(بوشهر) و کرمانشاه (قصر شیرین) بود که اعضای کمیسیون با این بند موافقت کردند و به‌زودی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

امینی عنوان کرد: به طور قطع نمی‌توان در رابطه با تصویب این طرح اظهار نظر کرد ولی با توجه به جوی که در طرح دوباره تشکیل منطقه آزاد مهران در مجلس  شاهد هستم و همچنین تلاش مجمع نمایندگان استان نسبت به تصویب تبدیل مهران به منطقه آزاد تجاری و صنعتی بسیار خوش بین هستیم.

وی افزود: یکی از موانعی که ممکن برای تصویب این لایحه مشکل ایجاد کند افزایش مناطق آزاد در کمیسیون اقتصادی خواهد بود که برای برطرف کردن این مانع رایزنی‌ها را انجام خواهیم داد تا این مشکل نیز در صورت وجود برطرف شود و در طرح قبلی در مجلس نیز همین موضوع باعث رد طرح در مجلس شورای اسلامی شد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این لایحه در نهایت تا یک ماه دیگر به صحن علنی رفته و به رای گذاشته می‌شود که با تصویب منطقه آزاد مهران بخش زیادی از مشکلات استان به ویژه در زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی برطرف می‌شود.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *