خانه / لاریجانی: حجم دولت سبب شده ‌پول زیادی خرج شود

لاریجانی: حجم دولت سبب شده ‌پول زیادی خرج شود

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حجم دولت سبب شده که پول زیادی خرج شود و اعتباری برای پروژه‌ها باقی نماند و باید این دولت کوچک شود.

علی لاریجانی عصر امروز در مراسم یادواره شهدای شهرستان‌های ممسنی و رستم اظهار داشت: ما امروزه نیازمند همان فرهنگ شهادت رزمندگان دفاع مقدس هستیم و یکی از راه‌های ترویج این فرهنگ برگزاری همین یادواره‌های شهداست.

وی با اشاره به جایگاه آیت‌الله مدنی افزود: آیت‌الله مدنی عالمی وارسته‌ و مجاهد بود که توانست با حضور در جامعه بر اجتماع تاثیر بگذارد.

لاریجانی با بیان اینکه این عالم بزرگ با تربیت شاگردان زیادی ملت و جامعه را به حرکت درآورد و در تحقق انقلاب نقش به سزایی داشت تصریح کرد: این انقلاب با وجود همین حرکت‌ها و مجاهدت‌ها رقم خورد و در جنگ تحمیلی نیز این مجاهدت‌ها به خوبی نشان داده شد.

وی افزود: این حرکت‌ها و مجاهدت‌ها به کشور وجهه‌ای داد که همه دشمنان را به ترس انداخت‌ و آنها متوجه شدند که در مقابل چه کشور قوی و ملت با عزتی قرار گرفته‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: البته پس از انقلاب دشمنان کشور نیز زیاد شد اما بازهم این سرمایه غنی کشور افزایش یافته و دشمنان هنوز جرات تعرض ندارند.

وی با بیان اینکه باید امروز شرایط واقعی را به مردم بگوییم و واقع‌بینانه اعلام کنیم که چه کاری می‌توانیم انجام دهیم، بیان کرد: در کشور منابع و سرمایه خوبی است اما تحریم‌هایی که از ابتدای انقلاب بوده و در سال‌های اخیر بیشتر شد وضعیت را کمی دشوار کرد. امید است که در سال‌های آینده وضعیت بهتر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیکاری در شهرستان‌های ممسنی و رستم رنج‌آور است، گفت: حجم دولت سبب شده که پول زیادی خرج شود و اعتباری برای پروژه‌ها باقی نماند، باید دولت کوچک شود.

وی با بیان اینکه موتور تولید و صادرات کشور باید راه بیفتد، بیان کرد: از طرفی فرهنگ کارآفرینی نیز در جامعه رونق یابد و این تفکر استخدام شدن در ادارات از ذهن مردم و جوانان خارج شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی گفت: جوانان عزیز باید بدانند که به سمت تولید و اشتغال‌زایی حرکت کنند و در این زمینه نیز تسهیلات خوبی ارائه می‌شود، مصوبات مجلس نیز در این باره جدی گرفته شود.

لاریجانی با بیان اینکه تمام تلاش مجلس و دولت این است که شرایط تولید را مهیا کنند که نتیجه آن اشتغال‌زایی باشد بیان کرد: راه سرمایه‌گذاری و تولید راه نجات شهرستان ممسنی و رستم است و باید از پشت میزنشینی فاصله گرفت و به سمت تلاش حرکت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد سد پارسیان و پتروشیمی این شهرستان نیز گفت: در این زمینه با وزیر صحبت خواهم کرد که تکلیف را مشخص کنند و از طرفی راه‌اندازی سد پارسیان نیز پیگیری می‌کنم.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *