خانه / قرآن نخبه‌پرور است

قرآن نخبه‌پرور است

هاجر عزت پژوه، داور بین‌المللی مسابقات قرآن، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، گفت: نخبگان قرآنی باید تقویت شوند سابقاً استقبال از مسابقات قرآن بی‌نظیر بود و تأثیرات بسزایی داشت اما امروزه نسبت تقویت نخبگان کم کاری می‌شود.
وی تصریح کرد: یادگیری قرآن در نخبه‌پروری و شکوفا کردن استعداد بی‌تأثیر نیست در وهله اول خانواده باید این تأثیر را جدی بگیرد برنامه‌ریزی‌هایی برای تقویت قرآنی دانش‌آموزان شده اما می‌طلبد آموزش قرآنی در مدارس بیشتر مورد اهمیت قرار گیرد قطعاً مسئول و معلم مدرسه نقش مهمی در قرآنی شدن دانش‌آموز دارند.
عزت‌ پژوه اظهار کرد: اولیا باید در برنامه‌های قرآنی مدارس مشارکت داشته باشند و این برنامه‌ریزی بر عهده مدارس است، امروز محافل قرآنی در مناطق  حاشیه نشین کمتر به چشم می‌خورد با وجود اینکه در این مناطق استعدادهای قرآنی زیادی داریم و فقط باید تربیت و شکوفا شوند.
داور بین‌المللی مسابقات قرآن در پایان افزود: برخی از مسئولان درباره کم کاری‌های قرآنی در مناطق حاشیه نشین بهانه کمبود بودجه را می‌آورند اگر کمبودی هم هست باید متولی قرآن پیگیر رفع آن باشد و کار را به بهانه نبود بودجه تعطیل نکند اگر متولیان امور قرآنی به مؤسسات قرآنی معتبر بها بدهند نتیجه بهتری شاهد خواهیم بود.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *