خانه / دینی / فواد معصوم: عراقی ها از واقعه عاشورا برای حفظ وحدت الهام بگیرند

فواد معصوم: عراقی ها از واقعه عاشورا برای حفظ وحدت الهام بگیرند

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از «سومریه نیوز»، فواد معصوم، رئیس جمهور عراق در پیامی به مناسبت ماه محرم و شهادت امام حسین (ع) به مسلمانان در عراق و سراسر جهان گفت: پایداری و مقاومت امام حسین (ع) و ایثار کردن خود و اهل بیتش برای بالا بردن کلام حق در یک موقعیت منحصر به فرد و ابدی در تاریخ بوده که مدافعان از حق و مقابله کنندگان با باطل در هر زمان و مکانی از آن درس می گیرند.

معصوم گفت هر ساله از عاشورا درس گرفته و عبرت می آموزیم به همین دلیل از همه دعوت می کنیم تا از قهرمانی و استقامت امام شهید برای تقویت و حفظ وحدت همه طیف های مردم عراق الهام بگیرند.

وی تأکید کرد که باید از این وحدت برای ادامه دادن راه مقابله با تروریسم در کشور استفاده کرد و با یادآوری این مناسبت عزیز به یاد از جان گذشتگی نیروهای مسلح قهرمان خود در همه سطوح آن باشیم.

رئیس جمهور عراق ضمن تأکید بر لزوم ادامه گفتگو و رایزنی میان عراقی ها برای حل کردن بحران های داخلی در چارچوب قانون اساسی و بر اساس راهکاری هایی که سیستم و نظام دموکراتیک اتحادی کشور را تضمین می کند خواستار تأمین شرایط امن و شرافت مندانه ای برای بازگشت آوارگان عراقی به خانه هایشان شده است.

درباره ی

همچنین ببینید

مطالبات روشنگری و آزادی‌های دیکته شده غربی‌ها ثمره عمل نکردن به مباحث دینی است

مهدیا وهابی، عضو جمعیت بانوان فلرهیخته استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *