خانه / عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی

عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی

رخدادهای 19 مهر 63

چکیده:

سپاه بزرگ جنوب از پاسداران 7 استان تشکیل شد.

 

اولین دوره آموزش خلبانی جنگنده های اف 14 با موفقیت در ایران به پایان رسید.

 

سازمان صلیب سرخ جهانی تحویل 74 اسیر معلول عراقی را به تعویق انداخت.

 

وزیر خارجه رژیم صدام موضع آمریکا در قبال جنگ تحمیلی را ستود.

 

شیمون پرز: نیروهای اسرائیل ظرف 9 ماه آینده جنوب لبنان را تخلیه خواهند کرد.

 

علایی فرمانده سپاه منطقه جنوب شد

بر اساس طرح جدید تشکیلاتی سپاه پاسداران، سپاه منطقه 9 کشور به منطقه بزرگ جنوب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تغییر نام یافت.

بر اساس این طرح استان های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان، کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان زیر پوشش این منطقه سپاه قرار گرفته است. بر اساس گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی برادران رضایی و رفیق دوست فرمانده و وزیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه ای با حضور فرماندهان مناطقه شش و نه سپاه طرح جدید را توجیح کردند.

بر اساس این گزارش در این جلسه استان فارس مرکز این منطقه خواهد بود و برادر حسین علایی به عنوان فرمانده این منطقه معرفی شد.(1)

 

اتمام موفق اولین دوره آموزش خلبانی جنگنده های اف 14 در کشور

تیمسار ظهیرنژاد رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه سرهنگ صدیق فرمانده نیروی هوایی و حجت الاسلام علوی مسئول عقیدتی این نیرو در اولین مراسم فارغ التحصیلی خلبانان هواپیمای اف 14 نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در اصفهان شرکت کردند.

در این مراسم  تیز پروازان نیروی هوایی با جنگنده اف 14 مراسم فارغ التحصیلی را اجرا کردند. گفتنی است تیمسار ظهیر نژاد و سرهنگ صدیف پیش از حضور در مراسم پایان اولین دوره آموزشی خلبانان جنگنده های اف 14 از پایگاه هشتم شکاری اصفهان نیز بازدید کردند و مورد استقبال فرمانده پایگاه و دیگر فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولین استان نیز قرار گرفتند.(2)

 

کارشکنی صلیب سرخ در آزادی اسرای معلول عراقی

آقای نظران سرپرست کمیسیون اداره اسرای عراقی در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اعلام کرد: علی رغم این که دولت جمهوری اسلامی حدود چهار ماه پیش به طور تلویحی آمادگی خود را جهت آزاد کردن اسرای معلول عراقی به صلیب سرخ اعلام کرده بود و حدود سه هفته پیش به طور رسمی سازمان صلیب سرخ را در جریان تصمیم خود مبنی بر آزاد ساختن یک جانبه 74 اسیر معلول عراقی قرارداده است و آقای خامنه ای رئیس جمهوری نیز در اول مهرماه جاری در جمع بیش از 16 هزار اسیر عراقی این مطلب را رسما اعلام کرد این سازمان با طرح این مساله که بایستی پزشک این سازمان در ژنو برای معاینه اسرای مذکور به تهران بیاید از تحویل این 74 اسیر معلول تا کنون خودداری کرده است.

وی افزود: این در حالی است که هیئت های پزشکی ایران و صلیب سرخ قبلا این اسرا را مورد معاینه پزشکی قرار داده اند و استنکاف این سازمان از تحویل اسرای معلول عراقی سازمان مذکور را مورد سئوال قرار می دهد که چرا در راستای منافع رژیم عراق گام برمی دارد.(3)

 

تاکید عراق بر گسترش روابط با آمریکا

میخائیل یوحنا عزیز وزیر امور خارجه رژیم بعثی بار دیگر تاکید کرد عراق آماده است تا با آمریکا روابط برقرار کند. به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از واحد مرکزی، وی که در نیویورک این سخنان را ابراز داشت موضع آمریکا را در برابر جنگ تحمیلی مورد ستایش قرار داد و گفت: مقام های آمریکا و عراق متفق القولند روابط سیاسی میان دو کشور از سر گرفته شود و مذاکرات میان مقامات واشنگتن و بغداد ادامه یابد. گفتنی است رژیم صهیونیستی صدام که از سال ها پیش با امپریالیزم آمریکا روابط پنهانی داشته است و با دستور واشنگتن به ایران حمله کرد از مدتی پیش روابط خود را با آمریکا علنی کرده است. (4)

 

آمادگی اسرائیل برای تخلیه جنوب لبنان

شیمون پرز نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ای بی سی آمریکا گفت: نیروهای اسرائیل ظرف 9 ماه آینده جنوب لبنان را تخلیه خواهند کرد. وی افزود :ابتدا باید تصمیم نهایی در این مورد اتخاذ گردد که این امر ظرف سه الی چهار هفته آینده صورت خواهد گفت و در پی تصمیم گیری نهایی خروج این نیروها با ارزیابی خود ما بین 6 تا 9 ماه به طول خواهد انجامید.

از زمان یورش صهیونیست ها به جنوب لبنان این اولین بار است که نخست وزیر رژیم اشغالگر چارچوب زمانی مشخصی را برای خروج نیروهای این رژیم از جنوب لبنان مشخص می کند. هم اکنون قریب به 10 هزار نیروی صهیونیست در جنوب لبنان مستقر هستند.(5)

منابع:

1. اطلاعات، 19 مهر 63، ص 2
2. کیهان، 19 مهر 63، ص 1
3. اطلاعات، 19 مهر 63، ص 2
4. جمهوری اسلامی، 19 مهر 63، ص 2
5. کیهان، 19 مهر 63، ص 24

انتهای متن/

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *