خانه / مذهبی / طرح مجلس نقطه عطفی در ۴۰ سالگی انقلاب است

طرح مجلس نقطه عطفی در ۴۰ سالگی انقلاب است

خبرگزاری تسنیم: عفت شریعتی در مورد طرح اعاده اموال نامشروع اظهار داشت: این طرح اگر درست صورت بگیرد، یک تحول بزرگ در اعتماد مردم به مسئولان نظام ایجاد می‌کند، شفافیت و روشنگری در مسائل مالی یکی از وظایف همه دست اندرکاران امور اجرایی کشور است.

شریعتی خاطرنشان کرد: اگر به برنامه‌ها و متون دینی توجه کنیم شاهد هستیم که حضرت علی (ع) عملکردشان برای ما مانند آینه است و حتی آتش کف دست برادر خود گذاشتند و یا اینکه فرمودند: اگر اموال بیت‌المال را برده باشید بازمی‌گردانم، وقتی این مسائل را در نظر می‌گیریم شاهد هستیم مبنای انقلاب اسلامی مبتنی بر صداقت است و اگر این طرح به درستی جلو برود، اعتماد عمومی را نیز جلب می‌کند.

نماینده اسبق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح باید همه جانبه باشد و چگونگی اجرای آن نیز باید به درستی تبیین شود. طرح‌هایی نیمه تمام در این حوزه داشته‌ایم، اما اینجا مجلس باید وظایف خود را به درستی صورت دهد و راهکار‌های اجرایی باید توسط مجلس تدوین شود و قوه مجریه و قضائیه نیز وارد کار شوند و مردم تصور نکنند اجرای این طرح، نوعی “مچ‌گیری” است و باید این تصور تقویت شود که هدف اجرایی طرح، اجرا و گسترش عدالت است.

شریعتی خاطرنشان کرد: مجلس باید شفافیتی از سوی خود در ابتدا داشته باشد و باید صداقت و پاکدستی در تنظیم قوانین را نشان دهد و سپس قوه مجریه وارد شود و نباید برای اجرای صحیح این طرح، ملاحظات داشته باشیم. این طرح نقطه عطفی خواهد بود که در چهل سالگی انقلاب، پالایشی را صورت خواهد داد.

نماینده اسبق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم وقتی مشاهده کنند که مسئولان خودشان عمل کننده به این موازین هستند، آن‌ها نیز به این طریق خواهند رفت و البته باید پشتوانه طرح و امضاکنندگان طرح در مجلس بیشتر شود و اکثریت قاطع نمایندگان باید از آن حمایت کنند.

شریعتی افزود: اگر این طرح تصویب نشود، یک علامت سوال بزرگ در مجلس است، زیرا مجلس هم باید قانونگذار باشد و هم بر حسن اجرای قوانین نظارت کند و عدم تصویب طرح، یعنی این مسئله دغدغه نیست، رسانه‌هایی که دغدغه نظام و انقلاب را دارند باید این مسئله را تبیین و تقویت کنند؛ رسانه‌ها تقویت کننده مجلس و قوه مجریه برای این طرح باشند. این طرح اگر عملیاتی شود، برگ برنده‌ای در تاریخ کاری دولت نیز خواهد بود، زیرا زمینه پاسخگویی به ملت را فراهم می‌کند.

وی گفت: پیشنهاد بنده این است که مجلس، دولت و قوه قضائیه نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر را به درستی مطالعه کنند و حتی کمیته و مجموعه‌ای برای بررسی این نامه که حاوی دستورات حکومتی است تشکیل شود و این گونه درخت تناور انقلاب ما در چهل سالگی به نتیجه می‌رسد. نهج‌البلاغه برای کتابخانه‌ها نیست و بسیار جنبه عملیاتی دارد. توجه به این نامه، قطعاً تحول عمیق و روشنی بخشی را در کشور ایجاد خواهد کرد.

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *