خانه / ضعف در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی به سیاه نمایی تبدیل نشود

ضعف در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی به سیاه نمایی تبدیل نشود

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا حجت الاسلام سید ابوالحسن حسن زاده عصر چهارشنبه در نشست هماهنگی مراسم اربعین حسینی در سرسرای استانداری خوزستان اظهار کرد: خدمات رسانی مسئولان در اربعین حسینی سال جاری گرچه ضعف هایی داشت اما با استقبال خوبی از سوی زائران حسینی مواجه شد.
وی افزود: در طول این ایام مسئولان کشوری و لشکری زیادی از مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان بازدید کرده و روند خدمت رسانی به زائران را از نزدیک مشاهده کردند که بارها در برنامه های مختلف از مسئولان استانی، دست اندرکاران و بخصوص مردم استان تقدیر شد.
امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: خدمات رسانی بی منت در ایام اربعین حسینی نماد ارزش هایی است که در دوران دفاع مقدس آن را به وضوح مشاهده کردیم.
وی ادامه داد: در اربعین امسال در ساماندهی زائران حسینی در مرز شلمچه مشکلاتی وجود داشت که با وساطت نماینده ولی فقیه در خوزستان و برگزاری جلسات مستمر در بصره برطرف شد که امید می رود سال آینده شاهد این مشکلات نباشیم.
حجت الاسلام حسن زاده اظهار کرد: مرز چذابه نیز همواره کمبودهایی دارد که باید پیش از اربعین 97 به آن توجه ویژه شود.
وی یادآور شد: مساله عوارض خروج از کشور نیز که نارضایتی بسیاری از زائران را به همراه داشت با مشارکت مسئولان استانی و ملی برطرف شد.
امام جمعه موقت اهواز گفت: موضوع هزینه پارکینگ ها در مرزهای استان نیز تا اندازه ای زائران را با مشکل مواجه کرد که اگر قرار است به این هزینه ها اضافه شود پیش از ایام اربعین اطلاع رسانی صورت گیرد.
همچنین قدرت الله دهقان معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان در این نشست اظهار کرد: بیش از 52 درصد از ظرفیت اسمی زائرانی که به سمت عتبات عالیات حرکت کردند از مرزهای خوزستان بود که این نشان دهنده اهمیت بالای مرزهای استان است.
وی افزود: موفقیت مدیران خوزستانی در گرو خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران حسینی است چرا که عملکرد آن ها از طریق مقاملات کشوری به خوبی رصد می شود.
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان با تاکید بر رفع مشکلات زیرساختی در مرزهای استان گفت: مشکلات مربوط به ویزا همچنان 12 روز مانده به اعزام خودنمایی می کند که یا به دلیل تصمیم گیری با تأخیر زائران بوده و یا سامانه را بر اساس متقاضی گسترش نداده اند که جا دارد در این زمینه تدابیر مناسبی اندیشیده شود.
وی تصریح کرد: همچنین بحث تامین آب در پایانه مرزی چذابه تا اندازه ای برای زائران و موکب ها آزار دهنده است و امید است که در سال آینده در زمینه تامین آب مشکلی وجود نداشته باشد.
دهقان گفت: تلاش می شود تا برای اربعین سال آینده از ویزای الکترونیک استفاده شود و امیدواریم با این اقدام تردد زائران نیز آسان تر شود.
همچنین حجت الاسلام سید محمود موسوی رییس ستاد عتبات عالیات خوزستان اظهار کرد: در ماه های گذشته جلسات متعددی با شهرستان های فعال در ایام اربعین در خصوص نحوه واگذاری زمین، تمدید پروانه، تهیه دستورالعمل برای واگذاری و همچنین تهیه اساسنامه واگذاری موکبها به صاحبان آن ، از اقدامات مهم انجام شده است.
وی ادامه داد: یکی از موارد مهم برای خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران، تعیین و واگذاری زمین به وزارت نیرو برای تصفیه خانه فاضلاب و همچنین استقرار دستگاه های تولید آب معدنی به منظور رعایت بهداشت عمومی زائران است.
وی تاکید کرد: مردمی بودن خدمات رسانی در ایام اربعین نیز باید پررنگ تر شود و امور این حوزه به خود مردم برای مدیریت واگذار شود.
7152/6064

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *