خانه / مذهبی / صدور 47 هزار جلد سند مالکیت واحد مسکونی روستایی در استان زنجان

صدور 47 هزار جلد سند مالکیت واحد مسکونی روستایی در استان زنجان

سجاد صنعتی منفرد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با هدف ساماندهی نظام مالکیت منازل مسکونی روستایی، تاکنون 47 هزار و819 فقره سند مالکیت روستایی و پنج هزار و420 جلد سند برای شهرهای زیر 25هزار نفر جمعیت، توسط بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد در این استان صادر شده است.
وی یادآوری کرد: بنیاد مسکن به بحث صدور سند مالکیت واحد های روستایی تاکید جدی دارد و تاکنون در این زمینه موفق عمل کرده و به نوبه خود استقبال گسترده مردم را بدنبال داشته است.
صنعتی منفرد افزود: صدور اسناد مالکیت روستایی نقش بسزایی در وسعت بخشیدن به مالکیت های مسکونی را داشته و انگیزه لازم برای سرمایه گذاری در روستاها را فراهم می کند.
این مسئول ادامه داد: واگذاری اسناد مالکیت روستایی زمینه را برای دریافت تسهیلات بهسازی مسکن فراهم می‌کند و در واقع یک پشتوانه برای روستائیان بشمار می‌رود.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ، هویت بخشی به مالکیت خصوصی، کاهش مشکلات به ویژه برخوردها و نزاع های اجتماعی مربوط به اراضی، جذب تسهیلات مالی در روستاها، گسترش فیزیکی و مبتنی بر برنامه‌ریزی، بهبود کیفیت مسکن روستایی، ارتقای جایگاه نهادهای محلی ،تقویت و نظارت های دولت در مدیریت اراضی روستایی را از جمله مزایای صدور اسناد مالکیت در روستاها برشمرد.
وی بیان کرد: بهره مند شدن مالک از مزایای سند مالکیت در اخذ تسهیلات ،استفاده از آن بعنوان وثیقه و جلوگیری از بروز اختلافات ملکی اهمیت ویژه ای دارد.
صنعتی منفرد افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با رسمیت بخشیدن به مالکیت ساکنین بافت روستاها، افزایش انگیزه جهت پایداری سکونت در روستا، بهره گیری مناسب تر روستائیان از دستگاههای دولتی برای سرمایه گذاری و ایجاد امنیت قضایی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک اقدامات موثری را در زمینه صدور سند اماکن روستایی انجام داده است.
وی خاطر نشان کرد: صدورسند واحدهای مسکونی روستایی برای خانوارهای روستایی هزینه چندانی ندارد و متقاضیان می توانند برای صدور سند به بنیاد مسکن مراجعه کنند.
به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، بر اساس سرشماری سال 95 جمعیت این استان در نقاط شهری 711 هزار و 177 و در نقاط روستایی 346 هزار و 284 نفر شمارش شده است و استان 905 روستای دارای سکنه دارد که از این تعداد 730 روستا بالای 20 خانوار هستند.
7320/8068
خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار: اسماعیل جهانبخش

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *