خانه / صادرات اروپا تهدیدی امنیتی برای آمریکا نیست

صادرات اروپا تهدیدی امنیتی برای آمریکا نیست

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا، توسک روز چهارشنبه درخصوص رئوس مباحث نشست دو روزه سران کشورهای اتحادیه اروپا که پنجشنبه و جمعه این هفته در بروکسل برگزار می شود افزود: کمیسیون اروپا – شاخه اجرایی اتحادیه اروپا – با حمایت ما تلاش می کند تا از این مساله اطمینان یابد که اتحادیه اروپا از تعرفه های آمریکا بر فولاد و آلومینیوم مستثنی خواهد شد.
وی افزود: ما به عنوان دوستان و شریکان نزدیک آمریکا ، موضع خودمان برای مستثنی شدن (از تعرفه های وارداتی آمریکا) را مطرح می کنیم و به گفت وگو با آمریکایی ها ادامه خواهیم داد. درهمین حال رهبران اروپایی درباره نحوه پاسخ به رویکرد کلی رئیس جمهوری آمریکا به تجارت جهانی که می تواند مشاغل را در سراسر جهان به خطر اندازد ، بحث خواهند کرد.
توسک افزود: ما در نگرانی آمریکا درباره ظرفیت مازاد در جهان شریک هستیم و در حقیقت این مساله تازه ای نیست و از سال های گذشته در این نگرانی شریک بوده ایم. به همین علت سال گذشته با آمریکا و چین و سایر شریکان ‘گروه 20’ توافق کردیم که این مساله را در کنار هم حل کنیم. چالش جمعی و مشترک ما این است که از اختلال در روابط فراآتلانتیک و نظم تجاری بین المللی مبتنی بر قوانین جلوگیری کنیم ؛ مخاطرات بسیار بالا است.
پیش از این نیز ‘سیسیلیا مالمشتروم’ کمیسیونر تجارت اتحادیه اروپا شنبه هفته گذشته در دیدار با نماینده تجاری آمریکا در بروکسل، ضمن ابراز نگرانی از افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به این کشور، خواستار مستثنی شدن محصولات اروپا از افزایش تعرفه های پیشنهادی رئیس جمهوری آمریکا شده بود.
به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا به نقل از بیانیه شورای اروپا ، روز اول نشست سران اروپا در بروکسل در روز پنجشنبه بر موضوعات اقتصادی و تجاری متمرکز خواهد بود و علاوه بر مساله تعرفه های وارداتی آمریکا ، موضوع راهبرد بازار مشترک و راهبرد بازار مشترک دیجیتال، مالیات به خصوص در اقتصاد دیجیتال و توصیه های مربوط به سیاست اقتصادی منطقه یورو را نیز مورد بررسی قرار می دهند.
رهبران اروپایی همچنین تحولات اخیر در روابط با ترکیه را بررسی و مقدمات اجلاس آتی اتحادیه اروپا – غرب بالکان که قرار است روز 17 مه (27 اردیبهشت) در صوفیه برگزار شود را فراهم می سازند. همچنین در ارتباط با تنش های اخیر در روابط انگلستان با روسیه ، انتظار می رود که سران اروپایی در اقدامی مشابه وزیران خارجه اروپایی در روز دوشنبه ، با صدور بیانیه ای حمله به ‘سرگئی اسکریپال’ جاسوس سابق و دخترش با مواد شیمیایی در ‘سالزبوری’ انگلستان را محکوم کنند.
ترزا می نخست وزیر انگلیس سران دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را از آخرین تحولات این موضوع آگاه می کند و سران اروپایی درباره پیامدهای این مساله بحث خواهند کرد.
** خبر خوش توسک برای ترزا می درباره برگزیت
رهبران اروپایی در قالب EU27 (بدون حضور نخست وزیر انگلیس) روز جمعه درباره آخرین وضعیت مذاکرات ‘برگزیت’ و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بحث خواهند کرد. توسک رئیس شورای اروپا روز چهارشنبه در این خصوص گفت: خبری خوش برای ترزا می دارم ؛ من به رهبران اروپایی توصیه کرده ام که ما بطور اصولی از توافق درخصوص دوره گذار استقبال می کنیم.
وی افزود: دوره گذار ، در عمل اجازه می دهد که پیامدهای منفی برگزیت را به مدت 21 ماه دیگر به تاخیر اندازیم ؛ مهم است که از این زمان استفاده کنیم تا همه برای تاثیر واقعی برگزیت آماده شوند.
توسک خاطرنشان کرد: رهبران اروپایی روز جمعه درباره مذاکرات بیشتر به منظور به حداقل رساندن تاثیر برگزیت بر شهروندان و شرکت های اروپایی بحث خواهند کرد.
شبک**اروپام**1078**1392

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *