خانه / شیراز| جشنواره ملی هنرهای نمایشی «آیات» شهریورماه امسال در شیراز برگزار می‌شود

شیراز| جشنواره ملی هنرهای نمایشی «آیات» شهریورماه امسال در شیراز برگزار می‌شود

مهدی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه این نخستین جشنواره هنرهای نمایشی آیات در سطح ملی است، اظهار داشت: بیش از 100 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و بازخوانی متون نمایشی در حال انجام است که پس از این امر متون مورد تائید به صاحبان نمایش اعلام می‌شود. 

وی با بیان اینکه پس از این صاحبان آثار که متون آنها تائید شده باید فیلم اثر خود را به دبیرخانه برای داوری بفرستند، گفت: هفته نخست شهریورماه بناست که جشنواره برگزار شود و 20 گروه منتخب به اجرای نمایش و رقابت می‌پردازند.   

احمدی افزود: از میان 100 اثری که به جشنواره ارسال شده استان‌های مختلف حضور داشتند که از جمله آن‌ها می‌توان به شهرهای تبریز، خراسان رضوی، تهران، اصفهان و شیراز اشاره کرد. 

مدیر قرآن و عترت ارشاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه این جشنواره در سه سطح نمایش خیابانی، عروسکی و صحنه‌ای برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: داوران مشخص شدند و آثار در 2 سطح متن و فیلم اجرا مورد داوری قرار می‌گیرند. 

وی تصریح کرد: داستان‌های قرآنی و عترت، اقتباس از داستان‌های قرآن کریم، زندگی و سیره پیامبر اسلام و دیگر موضوعات مرتبط با دین از جمله موضوعات شرکت در این جشنواره بوده است. 

احمدی با بیان اینکه بخش ویژه این جشنواره سوره مبارکه واقعه است، بیان کرد: ترویج و گسترش قرآن و عترت در حوزه هنرهای نمایشی و شناسایی ظرفیت‌های نمایشی در حوزه قرآن و عترت از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است. 

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *