خانه / قرآن / شرکت 160 لرستانی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن‌

شرکت 160 لرستانی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن‌

شرکت 160 لرستانی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن‌

محمد لروند، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، با اشاره به برگزاری آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن‌ به‌طور هم‌زمان در کشور، گفت: این آزمون قرآنی صبح جمعه، 21 اردیبهشت‌ماه جاری به‌طور هم‌زمان در استان‌های کشور برگزار می‏شود.
وی افزود: تعداد 160 نفر از حافظان قرآن‌کریم از تمام شهرستان‌های استان نیز در این آزمون قرآنی که در دو حوزه امتحانی برگزار می‌‏شود، شرکت دارند.
وی با اشاره به این‌که این آزمون قرآنی در دو شهرستان خرم‎آباد و الیگودرز برگزار می‌‏شود، افزود: در خرم‌آباد این آزمون قرآنی در دبیرستان استعدادهای درخشان واقع در بلوار حج دره‌گرم برگزار می‎‏شود که در حوزه خرم‌آباد 111 نفر و در حوزه الیگودرز 49 نفر شرکت دارند.
لروند ادامه داد: از مجموع این 160 نفر شرکت‌کننده در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن‌کریم، 19 نفر آقا و 141 نفر بانو هستند و در رشته‌های حفظ سه جزء، پنج جزء، 10 جزء، 20 جزء و 30 جزء قرآن به رقابت می‎پردازند.
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به این‌که حافظان سه جزء تا پنج جزء فقط مرحله المپادی دارند، اضافه کرد: حافظان 10 جزء، 20 جزء و 30 جزء قرآن‌کریم در صورت موفقیت در آزمون‌های مربوطه مدرک رسمی حفظ قرآن دریافت می‌کنند.
لزوند افزود: از مجموع 160 نفر حافظ قرآن لرستانی که در این آزمون شرکت دارند، 23 نفر در بخش سه جزء، 35 نفر در 5 جزء، 49 نفر در 10 جزء، 17 نفر در 20 جزء و 36 نفر نیز در حفظ کل شرکت دارند.

انتهای پیام

درباره ی

همچنین ببینید

ترتیل صفحه ۲۶ قرآن کریم باصدای رحیم خاکی+دریافت

خبرگزاری فارس- گروه فعالیت‌های قرآنی: پیامبر اعظم(ص) فرمودند: «الصوم لى و انا اجزى به»؛ روزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *