خانه / مذهبی / شرایط سخت قانون کار کارفرماها را هم سودبگیر کرده است

شرایط سخت قانون کار کارفرماها را هم سودبگیر کرده است

خبرگزاری تسنیم: معصومه آقاپور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با رادیو در خصوص قرارداد‌های سفید امضا که محصول ناکارآمدی بازار کار هستند، اظهار کرد: اصلاح قانون کار به طور جدی در مجلس در حال پیگیری است.

وی افزود: موضوعی که در کمیسیون اقتصادی مجلس پیگیری شده است مربوط به قرارداد‌های پیمانکاری ارگان‌های دولتی و خصولتی است که باید به قرارداد‌های دائم تبدیل شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از قرارداد‌های سفید امضا مربوط به پیمانکارانی می‌شود که به صورت حجمی کار‌هایی را بر عهده می‌گیرند و تعدادی کارگر به صورت موقت استخدام می‌کنند.

آقاپور در ادامه بیان کرد: بر اساس گزارش‌های مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی سهم قانون کار در بنگاه‌های کوچک بین ۱۷ تا ۲۰ درصد و بسیار سختگیرانه است و شرایط در این بنگاه‌ها به گونه‌ای شده که کارفرما ترجیح می‌دهد سرمایه اش را در بانک سپرده گذاری کند، اما از بازار کار خارج شود.

وی تصریح کرد: هدف از هدفمندی یارانه‌ها به ویژه حامل‌های انرژی این بود که ۶۰ درصد درآمد حاصل از این امر به تولید و صنعت اختصاص پیدا کند که به جرات می‌گویم حتی یک ریال به تولیدکننده کمکی نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید منافع کارگر و کارفرما توامان درنظر گرفته شود، زمانی که قوانین سختیگرانه اعمال می‌شود و تولیدکننده تحت فشار است واقعیت امر این است که همین تعداد اندک کارگری که در کارگاه‌های تولیدی کار می‌کنند واقعا هنر بزرگی است.

آقاپور در پایان بیان کرد: قانون باید پلی برای اشتغال باشد نه مانعی برای آن، ما می‌خواهیم به گونه‌ای عمل کنیم که هم کارگر هم کارفرما در فضای سالم به توسعه پایدار و اشتغالزایی دست پیدا کنند.

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *