خانه / دینی / سیاست متناقض عربستان و ژست الجبیر برای گفت و گو میان ادیان

سیاست متناقض عربستان و ژست الجبیر برای گفت و گو میان ادیان

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از سه شنبه شب ایرنا، الجبیر امروز در جریان بازدید از ‘مرکز گفتگوی بین المللی و بین فرهنگی ملک عبدالله’ (KAICIID) در وین از ایجاد گفت و گوهای جدید بین ادیان برای ‘جهان عربی’ حمایت کرد و آن را تحولی تاریخی برای منطقه نامید.
الجبیر در این بازدید از پیشرفت های حاصل شده در کار این مرکز از زمان تاسیس آن در سال 2012 تا کنون تقدیر کرد. الجبیر در جریان بازدید از این مرکز در جلسه ای با حضور رهبران دینی اتریش از جمله ‘پیتر شیپکا’ دبیر کل کنفرانس اسقف های کاتولیک اتریش و شماری از اساتید علوم دینی اتریش شرکت کرد.
این بازدید در حالی است که قرار است مرکز گفتگوی بین المللی وین هفته آینده روزهای دوشنبه و سه شنبه (7 و 8 اسفند) کنفرانسی با موضوع ‘گفتگوی بین ادیان برای صلح: ترویج همزیستی مسالمت آمیز و شهروندی مشترک’ برگزار کند. در این کنفرانس رهبران و نمایندگان دینی از جوامع اسلامی و مسیحی جهان عرب شرکت دارند و قرار است در خصوص یک طرح اقدام مشترک در خصوص ترمیم شکاف های ایجاد شده توسط افراطیونی مانند داعش و همچنین تقویت انسجام اجتماعی و شهروندی مشترک در جهان عرب به توافق برسند.
مرکز گفتگوی بین المللی وین سازمانی بین دولتی است که در سال 2012 کشورهای اتریش ، اسپانیا و عربستان آن را تاسیس کردند . هیات مدیره این مرکز شامل نمایندگی از ادیان اسلام ، مسیحیت ، یهودیت ، بودائیسم و هندوئیسم است.
به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، حضور وزیر خارجه عربستان در مرکز گفتگوی بین ادیان وین و حمایت از گفتگوهای دینی با هدف ترمیم شکافهای ناشی از داعش در حالی است که ریاض در عرصه سیاسی خود یکی از حامیان اصلی گروههای تروریستی و تکفیری بوده و مسیر برخورد و ماجراجویی را بجای گفتگو برگزیده است.
الجبیر درهفته جاری در کنفرانس امنیتی مونیخ در برابر پیشنهادهای مشخص جمهوری اسلامی ایران برای تقویت امنیت از طریق گفتگو در منطقه گفت که نیازی به گفتگو با تهران وجود ندارد و مدعی شد که ایران باید سیاست های خود را تغییردهد!
الجبیر در سفر به اتریش همچنین با ولفگانگ سابوتکا رئیس پارلمان اتریش و خانم کارین کنایسل وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد. بررسی توسعه روابط دوجانبه عربستان و اتریش و همچنین بررسی مسائل مورد علاقه دو طرف از محورهای این گفتگوها اعلام شده است.
شبد**اروپام**1078**1010

درباره ی

همچنین ببینید

مطالبات روشنگری و آزادی‌های دیکته شده غربی‌ها ثمره عمل نکردن به مباحث دینی است

مهدیا وهابی، عضو جمعیت بانوان فلرهیخته استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *