خانه / مذهبی / سفر هیات‌های اقتصادی اروپا به ایران نمایشی است

سفر هیات‌های اقتصادی اروپا به ایران نمایشی است

خانه ملت: عزت الله یوسفیان ملا با اشاره به سفر هیات ۷۰ نفره اقتصادی اروپا به ایران اظهار داشت: سفر هیات اقتصادی اروپا به ایران با هدف تاسیس دفتری در ایران است، بنابراین به نظر می‌رسد که قصد آن‌ها از این سفر‌ها ارائه خدمات اقتصادی یا سرمایه گذاری نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در نهایت با ایجاد دفتر اتحادیه اروپا در کشور موافقت نمی‌کند، بیان داشت: در گذشته تجربیات متعددی از همکاری‌های اقتصادی و ارائه خدمات را داشته ایم، کشور ژاپن قبل و تا حدودی بعد از انقلاب در زمینه برداشت برنج پر محصول خدمات خوبی به ایران ارائه کرد و کشور‌های دیگر در زمینه اصلاح بذر و افزایش بهره وری اراضی، حفاظت از محیط زیست برنامه‌هایی داشته اند.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه ارائه خدمات اقتصادی از سوی اروپایی‌ها جاذبه‌های بسیاری برای آن‌ها دارد، گفت: با این حال آن‌ها ارائه این خدمات را به ایجاد دفتری در ایران پیوند می‌زنند تا به واسطه آن بتوانند در امور سیاسی و حقوق بشری ما دخالت کنند که ما همواره اعلام مخالفت کرده ایم.

وی با این حال از ارائه خدمات بدون چشم‌داشت اروپایی‌ها استقبال کرد و اظهار داشت: اگر اروپایی‌ها بدون چشم‌داشت در مسائل کشاورزی از جمله پرورش گل و گیاه و بهره برداری از اراضی برنج خدماتی ارائه کنند از آن استقبال می‌کنیم البته آن‌ها می‌توانند که بعد از ارائه خدمات در این زمینه‌ها سرمایه گذاری کنند.

این نماینده مجلس با اشاره اینکه برخی کشور‌های اروپا از جمله فرانسه مواضعی علیه ایران دارند، بیان داشت: اروپایی‌ها بعداز برجام خیزبلندی برای برقراری روابط با ایران برداشتند، اما نتیجه سفر هیات‌های اقتصادی به چند قرارداد مانند توتال ختم شد که این قرارداد نیز ارتباطی به سفر‌ها نداشت بلکه به همت وزیر نفت چنین سرمایه‌هایی جذب شد.

اروپایی‌ها در زمینه توسعه خطوط ریلی و جاده‌ای سرمایه گذاری نمی‌کنند

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اروپایی‌ها در بخش‌های زیرساختی خدمات ارائه نمی‌کنند، گفت: انتظار می‌رود که اروپایی‌ها در بخش هایی، چون توسعه خطوط ریلی و جاده‌ای سرمایه گذاری کنند، اما در نهایت در موضوعاتی، چون خودرو که زودبازده است حضور پیدا می‌کنند.

وی تاکید کرد: بنابراین نمی‌توان به اروپایی‌ها دل بست چرا که آن‌ها مطیع آمریکایی‌ها هستند و هرگز به خاطر ایران روابطشان را با واشنگتن بهم نمی‌زنند و در نهایت تابع ایالات متحده هستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با این شرایط اعتقاد دارم که سفر هیات‌های اروپایی نمایشی است و با طرح مسائل اقتصادی به دنبال اهداف سیاسی خود در ایران هستند.

درباره ی

همچنین ببینید

شمایل‌نگاری شیعی

  چکیده فرهنگ و مذهب شیعی، در ادبیات مذهبی و هنر در دوران تیموری و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *