خانه / مذهبی / رهبر: اصلاح آیین‌نامه کنترل ساختمان، امضافروشی را حذف می‌کند

رهبر: اصلاح آیین‌نامه کنترل ساختمان، امضافروشی را حذف می‌کند

ایرج رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: وزارت راه و شهرسازی در اصلاح آیین‌نامه کنترل ساختمان تغییراتی را اعمال کرده که بر اساس آن قرار است مجری ذی‌صلاح حذف شده و دیگر سازمان‌های نظام مهندسی سهمیه نظارت را تعیین نکنند.

وی ادامه داد: با این کار متقاضی ساخت‌وساز در فضایی رقابتی می‌تواند ناظر را تعیین کند.

وی با بیان این‌که این آیین‌نامه هنوز در پیچ‌وخم هایی گیر کرده است، افزود: پیشنهاد این بوده که واگذاری و ارجاع کار به‌صورت سیستمی و انتخابی باشد و نظارت فیزیکی حذف شود.

رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران با تأکید بر این‌که با اصلاح آیین‌نامه کنترل ساختمان تمام کارهای مهندسی سیستماتیک شده و دیگر دست دخالت نخواهد داشت، اظهار کرد: این کار به‌طور مستقیم در حذف معضل امضافروشی تأثیرگذار است، چندی پیش در این باره مثالی را عنوان کردم که به مذاق برخی دوستان خوش نیامد.

رهبر با ابراز این‌که باید در سازمان‌های نظام مهندسی نظم و انضباط ایجاد و کار به‌صورت سیستمی انجام شود به نمونه‌ای در این باره اشاره و تصریح کرد: اداره ثبت از حدود 2 سال پیش امضاهای فیزیکی را حذف کرد و از سیستم اثر انگشت استفاده می‌کند. این سیستم باعث شده دیگر کسی نتواند به‌جای فرد دیگری امضا کند و از بروز بسیاری معضلات پیشگیری کرده است.

وی بیان کرد: اگر در کارهای نظام مهندسی ساختمان چنین تفکری را پیاده کنیم دیگر شاهد بروز مشکلات و معضلات کنونی نخواهیم بود.

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *