خانه / رد پای رژیم صهیونیستی در حمله تروریستی در جنوب لبنان

رد پای رژیم صهیونیستی در حمله تروریستی در جنوب لبنان

رد پای رژیم صهیونیستی در حمله تروریستی در جنوب لبنانبه گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه از بیروت، مقامات لبنانی روز جمعه اعلام کردند رژیم صهیونیستی در حمله بمب گذاری نزدیک به دو هفته پیش علیه یکی از مقامات جنبش اسلامی فلسطین حماس در جنوب لبنان دست داشته است.

محمد حمدان، یکی از مقامات جنبش حماس در ۱۴ ژانویه در انفجار بمب در خودرو وی در صیدا واقع در ۴۰ کیلومتری جنوب بیروت به شدت از ناحیه پا زخمی شد. به گفته یک منبع امنیتی فلسطینی، محمد حمدان یکی از اعضای نیروی امنیتی حماس است.

دفتر مطبوعاتی وزارت کشور لبنان روز جمعه اعلام کرد ماموران تحقیق توانستند «یکی از عاملان جنایت را که اعتراف کرد دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیلی وی را مجبور به این اقدام کرده اند، بازداشت کنند». وزارت کشور لبنان به ملیت این شخص اشاره‌ای نکرد.

بر اساس این بیانیه ماموران تحقیق «سامانه ارتباطی پیشرفته‌ای را در منزل این شخص و همچنین ارتباط با آمران حمله کشف کرده اند».

بلافاصله بعد از این حمله حماس اسرائیل را به دست داشتن در آن متهم کرده بود.

جنبش حماس که در غزه مستقر است، اما شاخه‌هایی در سایر نقاط خاورمیانه مانند لبنان دارد، در ۱۰ سال اخیر سه بار با اسرائیل جنگیده است.

ده‌ها هزار نفر پناهجوی فلسطینی در لبنان زندگی می‌کنند که بسیاری از آن‌ها در ۱۲ اردوگاه آوارگان فلسطینی در این کشور از جمله اردوگاه عین الحلوه، بزرگ‌ترین اردوگاه آوارگان فلسطینی واقع در نزدیکی صیدا زندگی می‌کنند.

بر اساس توافقنامه‌ای طولانی مدت، ارتش لبنان در این اردوگاه‌ها وارد نمی‌شود و امنیت آن را گروه‌های فلسطینی تامین می‌کنند.
در سال ۲۰۱۰، لبنان یک عضو سابق امنیت عمومی لبنان را که در خصوص همکاری با اسرائیل گناهکار شناخته شده بود و در قتل دو نفر از مقامات جهاد اسلامی فلسطین دست داشت، به اعدام محکوم کرد.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *