خانه / راکد ماندن دو پروژه موسیقی کده و مجتمع فرهنگی- هنری تربت جام به دلیل عدم تخصیص بودجه

راکد ماندن دو پروژه موسیقی کده و مجتمع فرهنگی- هنری تربت جام به دلیل عدم تخصیص بودجه

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جام روز، نعمت الله فیاض ظهر امروز در جمع هنرمندان و مدیران انجمن های فرهنگی و هنری در سالن جلسات فرمانداری تربت جام  با اشاره به نیاز هنرمندان برای فضای تمرین و فعالیت گفت: دو پروژه موسیقی کده و مجتمع فرهنگی- هنری به دلیل عدم تخصیص اعتبار، چندین سال بدون پیشرفت فیزیکی راکد مانده است که می طلبد مسئولان به زیرساخت های فرهنگی توجه بیشتری داشته باشند.

 

فیاض با اشاره به کمبودهای فرهنگی و هنری شهرستان افزود: متاسفانه فضای فرهنگی شهرستان جوابگوی نیاز هنرمندان و مردم نیست و دو پروژه فرهنگی و هنری با پیشرفت ۳۰ درصد در مسکن تربت جام رها شده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینک این شهرستان دارای هنرمندان بسیاری است که شهره جهانی و ملی دارند و این خطه مهد موسیقی مقامی کشور شناخته شده است فاقد تماشاخانه، نگارخانه و مکتب خانه است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام با اشاره به آماده سازی سینمای سابق این شهر تصریح کرد: تنها سینمای تربت جام که بیش از یک دهه تعطیلی در سال جاری توسط شهرداری با صرف هزینه یک میلیارد تومان بهسازی شده است و در حال دریافت مجوز و به زودی چراغ سینما روشن و مجددا فعالیت فرهنگی خود را آغاز می کند.

 

فیاض عنوان داشت: فرهنگ سرای این شهرستان با حضور مسئولان استانی و محلی سال گذشته کلنگش به زمین خورد که متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی برای ساخت آن نشده و به شدت کمبودش احساس می شود.

 

وی با اشاره به فعالیت رسمی کارگروه های فرهنگی اداره ارشاد بیان داشت: این شهرستان دارای پنج موسسه انتشاراتی، پنج نشریه محلی، دو مرکز چاپ، دو موسسه قرآنی، پنج آموزشگاه آزاد و ۷۲ کانون فرهنگی هنری مساجد دارد که در عرصه های فرهنگی و هنری نقش ایفا می کنند.

 

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *