خانه / نماز جمعه / راه سپاسگزاری از خداوند نماز خواندن است

راه سپاسگزاری از خداوند نماز خواندن است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایکنا از کرمان، حجت الاسلام حسن سالاری، امام جمعه موقت منوجان دیروز سه‌شنبه، 15 اسفند در مراسم جشن مکلفان علم و دانش منوجان گفت: بچه‌ها باید قدر نعمات خدا را دانسته و سپاسگزار خداوند باشند.
وی با بیان اینکه راه سپاسگزاری از خداوند نماز خواندن است، افزود: جشن تکلیف رسیدن به جایگاهی است که بچه‌ها می‌توانند با نماز خواندن با خدا حرف بزنید.
ابراهیم چتروز، مدیر آموزش و پرورش منوجان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه کار تعلیم و تربیت امری الهی است، گفت: یکی از نعمت‌هایی که خداوند به ما اعطا کرده کار تعلیم و تربیت بچه‌ها است.
وی با بیان اینکه معلم و کتاب خدا دو بال پرواز برای بچه‌ها است، افزود: آینده جهان هستی در دست شما بچه‌هاست و اگر به بصیرت پیامبر اسلام(ص) عمل کنید، هرگز گمراه نخواهید شد و همیشه راه درست برای شما محقق می‌شود.
چتروز بیان کرد: رسالت آموزش و پرورش آموزش رسمی بچه‌هاست و آینده جامعه را این بچه‌ها تأمین می‌کنند و اینکه بچه‌ها نسلی هستند که می‌توان آینده شهرستان و کشور را در دست آنها رقم زد.
مدیر آموزش و پرورش منوجان افزود: کار سنگینی بر دوش معلمان است، چراکه بچه‌ها مسئولیت‌پذیری، عشق، تربیت را در کلاس درس می‌آموزند.
چتروز تصریح کرد: برای الگوپذیری بچه‌ها هیچ الگویی جایگزین معلم به ویژه در دوره ابتدایی نخواهد بود، لذا معلمان این دوره تحصیلی وظایف سنگین و حساسی را بر عهده دارند که باید به خوبی از پس آن برآیند.
انتهای پیام

درباره ی

همچنین ببینید

ستایش امام علی (ع) در شعر فارسی

این پژوهشگر و استاد زبان و ادبیات فارسی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پرداختن به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *