خانه / دیپلماسی ورزشی دولت در حمایت از ورزشکاران المپیک زمستانی ارزشمند بود

دیپلماسی ورزشی دولت در حمایت از ورزشکاران المپیک زمستانی ارزشمند بود

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرنگار ایرنا ، عزت الله یوسفیان ملا شنبه شب در آئین اختتامیه بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج فجر در آمل افزود : ورزش امروز در صحنه بین المللی به دور از هرگونه نگاه و علایق سیاسی است و همه کشورها و عوامل برگزاری مسابقات مهم باید به این نکات توجه و شان ورزشکاران و میهمانان خود را نگه داشته باشند.
وی ادامه داد : مجلس همه توان خود را در حمایت و تامین اعتبار مورد نیاز برای ورزش کشور گذاشته و در تحقق این عزم خود در کنار دولت است .
نماینده مردم آمل در مجلس گفت : در کمیسیون تلفیق ، اقدامات خوبی با خواست و اراده جمعی نمایندگان مجلس برای بخش ورزش کشور شده و خوشبختانه بودجه این بخش افزایش خوبی خواهد داشت.
وی همچنین به جایگاه ورزش مازندران و روند صعودی مدال آوری ورزشکاران این استان اشاره کرد و افزود : انتظار و خواست جدی نمایندگان مازندران در مجلس از وزارت ورزش و جوانان ، توجه ویژه این وزارتخانه به ورزش مازندران است و انتظار و مطالبه عمومی مردم همه شهرهای استان میزبانی چندین مسابقات بین المللی در طول سال است.
نماینده مردم قائمشهر ، سوادکوه ، جویبار ، سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی هم در این آئین گفت : مجلس شورای اسلامی تلاش می کند تا در جهت تامین اعتبار ورزش و ورزشکاران در کنار آنان باشد.
عبدالله رضیان افزود : در مازندران با وجود تعداد کم صنایع بزرگ ، اندک حامیان مالی که وارد ورزش شدند ، ارزشمند بوده و نماینده های مجلس نیز از همه توان و جایگاهشان برای حمایت از آنان در راستای کمک به ورزش استان استفاده خواهند کرد.
دراین مراسم از نفرات برتر مسابقات شطرنج جام فجر تجلیل شد.
به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرنگار ایرنا ، در پایان بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر (اکسین کاپ) در آمل پرهام مقصودلو استاد بزرگ شطرنج ایران عنوان قهرمانی گروه استادان بزرگ و بین المللی شطرنج را کسب کرد و پاول پونکراتوف از روسیه ، یوری کوزوبوف از اوکراین و امیر پوررمضانعلی ، سیدمحمدامین طباطبایی، علیرضا فیروزجاء و احسان قائم مقامی از ایران هم در رده های بعدی این گروه قرار گرفتند.
همچنین در گروه آماتورها نیز علیرضا مقدم از گیلان کسب مقام قهرمانی را جشن گرفت و محمود اسکندری از البرز ، مهیار درودیان از تهران ، محمدرضا عابدی و پویان دوستکام از تهران در جایگاههای بعدی قرار گرفتند.
بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام فجر ( اکسین کاپ ) با رقابت 353 شطرنج باز داخلی و خارجی از 24 کشور از روز شنبه 14 بهمن در مجتمع تجاری و رفاهی اکسین شهرستان آمل آغاز شد و پیش از ظهر امروز شنبه پایان یافت.
در این مسابقات 46 شطرنج باز مطرح و سرشناس خارجی به همراه شطرنج بازان ملی پوش و مدعی استان های کشور در دو گروه استادان بزرگ و بین المللی و آماتورها رقابت کردند.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *