خانه / دینی / دشمنان به دنبال نابودی دو بال قرمز و سبز شیعه هستند

دشمنان به دنبال نابودی دو بال قرمز و سبز شیعه هستند

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین یوسف صدیق عربانی، امام جمعه موقت رشت روز گذشته، 5 آبان در خطبه های نماز جمعه این شهر که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه براساس آیات قرآن کریم، تقوا ملاک برتری انسان ها نزد خداوند است، اظهار کرد: کسی که تقوا ندارد خدا را در زندگی فراموش می کند و لذا مرتکب گناه می شود.

وی ظلم ها و جنایات در طول تاریخ بشر تا به امروز را نتیجه بی تقوایی دانست و افزود: ظلم به دیگران باعث ایجاد حق الناس می‌شود. متاسفانه دنیای امروز شاهد سقوط برخی از انسان ها از مقام انسانیت است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه در آستانه شهادت نوجوان بسیجی، شهید حسین فهمیده قرار داریم، تصریح کرد: این نوجوان 13 ساله در جبهه حق و باطل چنان شجاعانه عمل کرد که امام خمینی(ره) از او به عنوان رهبر یاد می کند.

حجت الاسلام صدیق عربانی با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و رشادت ها و جان فشانی های آنان در مسیر حفظ نظام و انقلاب، خاطرنشان کرد: شهدا جان خود را برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی دادند و خانواده های معظم شهدا سختی از دست دادن فرزندان خود را به جان خریدند.

وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی فرزندان خود را بدون هیچ منتی فدای اسلام و ایران می‌کنند، افزود: کشور و نظام هرچه دارد مرهون شهدا و خانواده های آنان است.

این کارشناس دینی شهدا را تربیت یافته مکتب امام حسین(ع) دانست و گفت: شهدا همه اهل مجلس عزای امام حسین(ع) بودند و لذا برای دفاع از اسلام و انقلاب راه و رسم امام حسین(ع) در برابر یزید زمان را در پیش گرفتند.

حجت الاسلام صدیق عربانی تاسی از آرمان های الهی امام حسین(ع) را چراغ راهی برای رهایی از یوغ استکبار و سلطه بدخواهان دانست و گفت: در قلب ایرانیان شعله‌های زیادی از عشق به امام حسین(ع) وجود دارد و امروز مراسم راهپیمایی اربعین حسینی نماد حقانیت اسلام اصیل در بستر احیای عدالت، انسانیت و معرفت است.

وی با بیان اینکه شیعه دو بال قرمز و سبز دارد، خاطرنشان کرد: قرمزی خون سیدالشهداء(ع) و سبزی ظهور امام زمان(عج) عامل پویایی شیعه است و لذا دشمنان به دنبال نابودی این دو بال هستند، اما هرگز موفق نخواهند شد، زیرا ظهور نزدیک است و جهان در انتظار امام زمان است.

امام جمعه موقت رشت یاد و خاطره آیت الله قاضی طباطبایی، نخستین شهید محراب را گرامی دانست و عنوان کرد: منافقان با ترور نمایندگان رهبری در استان‌ها قصد داشتند تا به خیال خام خودشان اسلام را از بین ببرند، اما دشمنان بدانند که با حذف فیزیکی روحانیان اصیل، نهضت امام راحل بدون یاور نمی ماند.

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایکنا، پیش تر قرار بود که آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت به ایراد خطبه ها بپردازد، اما به دلیل کسالت، قرائت خطبه را به امام جمعه موقت رشت واگذار کرد.

درباره ی

همچنین ببینید

مطالبات روشنگری و آزادی‌های دیکته شده غربی‌ها ثمره عمل نکردن به مباحث دینی است

مهدیا وهابی، عضو جمعیت بانوان فلرهیخته استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *