خانه / دانش‌نامه دفاع مقدس؛ یک موضوع فرهنگ‌ساز برای تربیت نسل جوان

دانش‌نامه دفاع مقدس؛ یک موضوع فرهنگ‌ساز برای تربیت نسل جوان

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایکنا از لرستان، حجت‌الله ناصرپور، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‍‌های دفاع مقدس لرستان در دومین جلسه شورای هماهنگی دانش‌نامه دفاع مقدس شهرستان کوهدشت که پنج‌شنبه، 30 فروردین در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهارکرد: تا هنگامی‌که سایه ولایت روی اقدامات و فعالیت‌های مسئولان باشد، راه خدا ادامه دارد و کسانی‌که در این راه قدم بردارند خستگی‌ناپذیرند و مجاهدین فی سبیل الله در راه خدا هستند.
وی با تقدیر از زحمات مسئولان شهرستان کوهدشت در حوزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، افزود: شهرستان کوهدشت 550 شهید، 1400 جانباز و 63 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کرده است.
ناصرپور با اشاره به نقش دفاع مقدس در تامین امنیت ملی، اضافه کرد: دانش‌نامه دفاع مقدس موضوع یک فرهنگ‌ساز برای تربیت نسل جوان است که باعث بقا، پایداری و انسجام انقلاب اسلامی خواهد شد و نتیجه آن تولید اقتدار و امنیت ملی است.

دانش‌نامه دفاع مقدس؛ یک موضوع فرهنگ‌ساز برای تربیت نسل جوان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان ماموریت بنیاد را به چهار حوزه حفظ، نشر، ترویج و انتقال آثار دفاع مقدس تقسیم کرد و گفت: این چهار حوزه کارکرد اساسی و اصلی بنیاد در سطح کشور است.
وی گفت: بنیاد حفظ آثار یک جایگاه قانونی و مستقل دارد که به هیچ ارگان نظامی وابسته نیست و افرادی با اخلاص که روحیه خستگی‌ناپذیر و بسیجی دارند در آن خدمت می‌کنند.
ناصرپورادامه داد: قبل از انقلاب سطح مدیریتی حاکم، مدیریت مادی‌گرایی لیبرالیسم بود که بر اساس سود و زیان بود و متاسفانه بعضی مدیران از آن پیروی می‌کنند این در حالی‌است که مدیران ما باید روحیه جهادی و مدیریت جهادی داشته باشند.
وی گفت: مدیریت جهادی محصول تفکرات نظام جمهوری اسلامی است که قالب و ماهیت آن امضا شده با خون شهداست، مصداق آن عزیزانی که خونشان بی‌ریا به زمین ریخته شد و زمین ایران را با خونشان مطهر کردند.
ناصرپور با اشاره به تلاش‌های آمریکا، انگلستان و فرانسه برای یکسان‌سازی اذهان عمومی، بیان کرد: آنها سعی می‌کنند ذهن مردم دنیا را با ابزارهایی همچون اینترنت به یک سمت و سو هدایت کنند تا فرهنگ لیبرالیسم خود را به دنیا غالب کنند و دنیا را به سمت فرهنگ مادی‌گرایی و لاابالی‌گری سوق دهد.
وی با بیان این‌که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یک سازمان هویت‌ساز و انسجام‌بخش است که در همبستگی و پیوند ملی مؤثر است و محصول آن یک کار فرهنگی است، اظهارکرد: این بنیاد در تلاش است تا این ارزش‌ها را که مایه افتخار و نشان‌دهنده فرهنگ غنی کشورمان است از نسل اول انقلاب به نسل‌های بعد منتقل کند.

انتهای پیام

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *