خانه / داشتن ایمان و پیروی از کلام وحی لازمه داشتن آرامش است

داشتن ایمان و پیروی از کلام وحی لازمه داشتن آرامش است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرگزاری بین‌‍المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیأت نظارت بر کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد کردستان امروز، 17 آبان ماه در آیین تجلیل از آمران به معروف و ناهیان از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از دستورات خالق کائنات و در قرآن کریم بر آن تأکید شده است.

وی با تأکید بر داشتن اخلاص در فعالیت‌ها و کارهای روزمره افزود: قرآن کریم می‌فرماید: «اگر در کنار همدیگر خوب باشید خداوند به شما خیر و برکت می‌دهد و اگر خدای ناکرده برای همنوع خود بدی بخواهید خیر و برکت از شما دور می شود».

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد کردستان، انس با قرآن کریم را موجب سعادتمندی انسان‌ها دانست و تأکید کرد: برای داشتن آرامش بایستی ایمان داشته باشید و از دستورات کلام وحی پیروی کنید.

گلباغی در ادامه با بیان اینکه وظایف فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار گسترده و جامعه بزرگی را شامل می شود، اعلام کرد: دعوت به امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی و متقابل است و اگر به صورت صحیح و همراه با تکریم به کار برده شود، تاثیرگذار تر خواهد بود.

معاون اداره مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: تذکر لسانی از وظایف شوراهای امر به معروف و نهی از منکر است و تشویق کسانی که در این مقوله فعالیت عملی انجام داده اند، ضرورت دارد.

محمود رستم پور، با بیان اینکه امر به معروف در جوامع اسلامی از اصول و ارکان آن جامعه به شمار می رود، عنوان کرد: تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر باعث می شود تعداد زیادی از ناهنجاری‌ها و کج‌رویی‌ها به این صورت اصلاح شود.

وی همچنین گفت: شورای های امر به معروف و نهی از منکر باعث ایجاد جامعه سالم و ترویج رفتارهای سالم در جامعه می شود و لازم است همه ما به عنوان انسان و مسلمان امر معروف و نهی از منکر کنیم تا مروج رفتارهای سالم باشیم.

رستم‌پور، معاون اداره مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با ستاد امر به معروف و نهی از منکر با عنوان معاونت فرهنگی ستاد در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: این همکاری ها به صورت مستقیم و مستمر ادامه داشت اما متاسفانه در یک سال اخیر این معاونت از فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پس گرفته شده است و به سازمانی دیگر واگذار شده است.

وی یادآور شد: در یک سال گذشته ١٧٠ میلیون تومان از اعتبارات فرهنگی این اداره کل در اختیار ستاد قرار گرفت و امیدواریم این شرایط همکاری دوباره برای ما فراهم شود.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *