خانه / خط آهن آستارا-آستارا بهانه‎‌ای استحکام روابط 2 کشور

خط آهن آستارا-آستارا بهانه‎‌ای استحکام روابط 2 کشور

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت؛  مصطفی سالاری استاندار گیلان در حاشیه آیین افتتاح فاز نخست پروژه ریلی اتصال آستارای ایران به آستارای آذربایجان گفت: این پروژه برای دو کشوری که دارای پیوند تاریخی عمیق و ریشه‌ای هستند، استحکام بیشتری در روابط را ایجاد می‌کند.

وی افزود: این خط ریلی با توافق رؤسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و با تلاش عوامل راه آهن دو کشور اجرا شد و جمهوری آذربایجان، ۵۰ درصد هزینه های مالی احداث راه آهن رشت – آستارا را نیز تقبل خواهد کرد.

استاندار گیلان اظهار داشت: این ناحیه باید به منطقه ویژه اقتصادی آستارا ملحق و در ادامه می تواند به منطقه آزاد تبدیل شود.

سالاری با اشاره به مزیت های منطقه ویژه اقتصادی در قوانین جاری کشور، گفت: با توافق طرفین می‌توانیم شاهد تسهیل ورود و خروج بین دو کشور و افزایش ترانزیت نیز باشیم.

وی با قدردانی از پیمانکاران و کارکنان این پروژه در ایران و جمهوری آذربایجان اعلام کرد: هر دو کشور بصورت جدی پیگیر تکمیل کریدور شمال – جنوب هستند و مسئولان جمهوری اسلامی در حوزه ملی و استانی بر عملیاتی شدن سریع راه آهن رشت – آستارا تاکید دارند و امیدوارم گام های بعدی با همدلی بیشتری در هر دو کشور برداشته شود.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *