خانه / مذهبی / خبرگزاری فرانسه: موضع رهبران اروپا در مورد قدس تغییرناپذیر است

خبرگزاری فرانسه: موضع رهبران اروپا در مورد قدس تغییرناپذیر است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از این خبرگزاری، در همین حال «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا در صفحه رسمی خود در توئیتر نوشت: در نشست اخیر در بروکسل، رهبران اروپایی باردیگر بر پایبندی خود بر تشکیل دو کشور مستقل به مرکزیت قدس تاکید کردند و به این ترتیب موضع اتحادیه اروپا در خصوص قدس همچنان ثابت است.
این اظهارات پس از سخنان «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عنوان می شود که دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل در جریان سفر بنیامین نتانیاهو گفته بود، کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفارتخانه های خود را به قدس منتقل نمی کنند و نخست وزیر رژیم صهیونیستی می تواند این انتظارش را برای دیگران نگاه دارد.
موگرینی پیشتر نیز با ابراز نگرانی از تصمیم اخیر ترامپ در مورد «بیت المقدس» تاکید کرد: اقدام رئیس جمهوری آمریکا ظرفیت این را دارد تا ما را به زمان های به مراتب سیاه تر از آنچه که اکنون در آن به سر می بریم، بازگرداند.
«دونالد ترامپ» 15 آذرماه 96 تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت آمریکا به این شهر اعلام کرد.
این تصمیم، اعتراض ها و تظاهرات گسترده ای را در بسیاری از کشورهای عربی، اسلامی و غربی در پی داشته است.
کنگره آمریکا در 23 اکتبر 1995 طرح انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس را تصویب کرده بود، با این حال، دولت های مختلف آمریکا از آن زمان تاکنون از اجرای این مصوبه امتناع کردند اما ترامپ براساس وعده هایش در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری، اجرای این مصوبه را امضا کرد.
این تصمیم ترامپ که نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی است، با مخالفت‌های بسیاری چه در داخل آمریکا و چه در عرصه جهانی رو به رو شده است. تحلیلگران سیاسی، این اقدام را خط بطلانی بر طرح احتمالی سازش، زیرپا گذاشتن حقوق مردم فلسطین و نقض آشکار قطعنامه های بین المللی ارزیابی می‌کنند.
شبس**9363** 1574 ** مترجم: تدو ** انتشار دهنده: محسن تهوری

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *