خانه / حمله هوایی اسرائیل به بیروت

حمله هوایی اسرائیل به بیروت

رخدادهای 24 بهمن 63

چکیده:

وزارت اطلاعات اعلام کرد گروه زیادی از عوامل تشکیلاتی منافقین و فدائیان خلق دستگیر شدند.

 

رئیس جمهور: کمیته ها باید مایه امید و پناهگاه مردم باشند.

 

حمله عوامل ضد انقلاب به دادستانی انقلاب اسلامی نافرجام ماند.

 

هواپیماهای متجاوز اسرائیل بیروت را بمباران کردند.

 

دستگیری شماری از منافقین و فداییان خلق

روابط عمومی وزارت اطلاعات طی اطلاعیه ای اعلام کرد در ششمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به دنبال تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ضربه ای سنگین و توان فرسا بر پیکر متزلزل گروهک ملحد و ضد انقلاب فدائیان خلق اکثریت وارد آمد که طی آن عده زیادی از عناصر منحرف و دلباخته شرق و غرب شامل کادرها، اعضا و عناصر تشکیلاتی دستگیر شدند.

این اطلاعیه می افزاید دستگیر شدگان همان حادثه آفرینان فجایع کردستان و گنبد بودند که پس از افشای ماهیت جنایتکارانه شان در ایجاد وقایع ترکمن صحرا و کردستان به طور تاکتیکی تغییر مشی داده و به اقتضای مصلحت اربابانشان رنگ عوض کرده بودند.

وزارت اطلاعات همچنین طی اطلاعیه دیگری اعلام کرد در پی ضربات متعددی که با عنایات الهی و با دست های پرتوان سربازان گمنام در استان های تهران، اصفهان و مازندران بر پیکر پوسیده منافقین مزدور استکبار جهانی وارد شد 20 تن از این سرسپردگان معدوم یا دستگیر شدند بر اساس این اطلاعیه 15 قبضه سلاح، 30 عدد بمب و نارنجک، 15 دستگاه خودرو و تعداد زیادی اسناد درون گروهی و وسایل جعل از خانه های تیمی مربوط به این سرسپردگان استکبار جهانی ضبط شد.(1)

 

آیت الله خامنه ای: انقلاب قائم به شخص یا گروه نیست

به مناسبت هفتمین سالروز تشکیل کمیته های انقلاب اسلامی بعد از ظهر دیروز مراسمی در سالن شهید افراسیابی تهران با حضور آیت الله خامنه ای رئیس جمهور، وزیر کشور، نماینده امام در سپاه، قائم مقام سرپرست کمیته ها و  رئیس ستاد مشترک و خانواده های شهدای کمیته برگزار شد.

آیت الله خامنه ای در این مراسم گفت: از خصوصیاتی که در انقلاب وجود داشته و در کمیته ها نیز وجود دارد مردمی بودن آن است. انقلاب قائم به شخص یا گروه نیست مال آحاد ملت است و کمیته ها از آحاد مردم تشکیل شده است. رئیس شورای عالی دفاع تاکید کرد: کمیته ها باید مایه امید و پناهگاه مردم باشند مردم باید نسبت به کمیته ها احساس محبت بکنند و این محبت پایدار باقی بماند.

رئیس جمهور افزود: عقیده من بر این است که حفظ مقررات یکی از انقلابی ترین فرائض است. مجلس شورای اسلامی در حال رسیدگی به اساسنامه کمیته است ولی مهم چهارچوب قانونی آن است که کمیته ها وظایف خود را طبق ضوابط و مقررات به عهده گرفته و به بهترین نحو انجام بدهند و  بحمدالله تا کنون خوب انجام داده اند.(2)

 

حمله ضد انقلاب به دادستانی انقلاب

شلیک چند گلوله به سوی ساختمان دادستانی کل انقلاب در تهران باعث شکسته شدن شیشه ها و ایراد خسارات جزئی دیگری شد که تلفات جانی در برنداشت. گلوله ها عصر یکشنبه بوسیله یک تفنگ کالیبر بزرگ و از یک ساختمان مشرف بر دادستانی کل انقلاب و در تاریکی شب به این ساختمان شلیک شده بود.

در جریان این حمله علیرغم ادعای رسانه های خبری خارج از کشور هیچ فردی مجروح نشد و میزان خسارت مالی نیز جزئی اعلام شده است. رسانه های تبلیغاتی بیگانه سعی کردند این را یک اقدام چشمگیر نظامی که نشانه فعالیت شدید مخالفین در ایران است نشان دهند. اما خوشبختانه این اقدام گروهک ها نیز ناموفق بود و امور جاری این نهاد انقلابی همچون روزهای گذشته ادامه دارد.(3)

 

حمله هوایی اسرائیل به بیروت

هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی در دومین یورش غیر انسانی خود طی 24 ساعت گذشته مناطق مسکونی شرق بیروت را مورد حمله قرار دادند.

رادیو دمشق در این زمینه گزارش داد چهار جت جنگی اسرائیلی تعدادی بمب تاخیری را بر روی خانه ها ریخته و شماری از غیر نظامیان از جمله بچه های مدرسه ای را کشته و زخمی کردند. این رادیو اعلام کرد جت های اسرائیلی با آتش ضد هوایی سوریه مجبور به ترک منطقه شدند. از سوی دیگر رژیم صهیونیستی منطقه بقاع در شرق لبنان را نیز مورد حمله قرار دادند رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد در این حمله 10 جت جنگده حضور داشتند و پایگاه های فلسطینی را در این منطقه بمباران کرده اند.(4)

منابع:

1. جمهوری اسلامی، 24  بهمن 63، ص 11
2. کیهان، 24 بهمن 63، ص 2
3. کیهان، 24 بهمن 63، ص 23
4. جمهوری اسلامی، 24 بهمن 63، ص 3 و 12

انتهای متن/

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *