خانه / حمایت فتنه گران خیانت است / کسانی که مخالف رهبری هستند به فتنه گران آینده تبدیل می شوند

حمایت فتنه گران خیانت است / کسانی که مخالف رهبری هستند به فتنه گران آینده تبدیل می شوند

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از طوبی گلستان؛ آیت الله سید حبیب الله قدمی بعدازظهر امروز در میزگرد تخصصی تبیین جایگاه ولایت در پیدایش حماسه 9دی اظهار کرد: فتنه ها زمانی در جامعه آغاز می شود که عده ای پیرو گرایش های نفسانی خودشان باشند، آنها فتنه ای را آغاز می کنند که مردم آن را نمی شناسند، این گونه از افراد برای اینکه به قدرت برسند از جایگاه خودشان تخطی کرده و دست به هر کاری می زنند تا بتوانند به خواسته های خودشان برسند.

این مفسر قرآن کریم در ادامه بیان کرد: در این فتنه ها هم افرادی را می کشند یا افرادی کشته می شوند، همه آنهایی که کوچکترین حمایتی در این زمینه کرده اند می شوند فتنه گر.

قدمی با تمسک به آیه 216 بقره خاطر نشان کرد: فتنه از لحاظ زشتی و پلیدی در مرتبه اول گناه کبیره حساب نمی آید و معمولا گناهی را بزرگ می شماریم که کبیره است مانند قتل و سرقت و …

حافظ نهج البلاغه و صحیفه سجادیه تصریح کرد: بسیاری از فتنه گران خودشان را مومن نشان می دادند، قرآن می گوید در میان شما فتنه گرانی هستند در جمع شما زندگی می کنند ولی حرف شما را قبول ندارند، فتنه هایی هم در اسلام واقع شده تعداد و نوع آن بسیار زیاد است.

وی با بیان این مطلب که ما باید بررسی کنیم که چه عاملی باعث این اتفاق این فتنه شد ابراز کرد: وقتی فتنه عیان شود همه آن را می بینند، آغاز فتنه هوا پرستی است، آغاز فتنه در مقابل مردم و ولی فقیه ایستادن است.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد:هنر این است که قبل از پیدایش فتنه بتوانیم در مقابل آن قد علم کنیم و ایستادگی کنیم، وقتی فتنه عیان شد که همگی آن را دیدند اگر بخواهیم با آن مخالفت کنیم هنر نیست.

آیت الله قدمی با اشاره به اینکه ما باید فتنه آینده را الان مشاهده کنیم متذکر شد: امروز باید ببینیم چه کسی می خواهد در مقابل رهبری ایستادگی کند، چه کسی می خواهد در مقابل مردم ایستادگی کند، این افراد فتنه گران زمان آینده می شوند.

مفسر قرآن کریم در پایان با ابراز تأسف از رفتار برخی از مسئولین تاکید کرد: برخی از فتنه گران هنوز در داخل کشور حمایت می شوند که نباید این گونه شود، حمایت به فتنه گران خیانت به آرمان های انقلاب است.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *