خانه / حضور ایران در نزدیکی مرزهای اسرائیل تهدید جدی است

حضور ایران در نزدیکی مرزهای اسرائیل تهدید جدی است

خبرگزاری فارس: «اسحاق هرتزوگ» رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در گفت‏‌وگو با پایگاه سعودی «ایلاف» اعلام کرد که حزب کارگر و همپیمانان آن، دولت نتانیاهو را ساقط و با فلسطینیان درباره راه‎کار دو دولتی گفت‎وگو خواهند کرد.

هرتزوگ از حزب کار و برخی کشورهای عربی از جمله عربستان خواست تا برای خروج از بن بست مذاکرات سازش اقدام کنند.

وی درباره قدس اشغالی گفت: راهکارها و طرح‎های جدیدی وجود دارد و از عربستان می خواهیم که برای اماکن مقدس قدس جایگاه ویژه ای قایل شود. از همگان می خواهیم که پس از اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل تامل کنند.

هرتزوگ ضمن استقبال از تصمیم ترامپ درباره قدس اعلام کرد که هیچ اسرائیلی وجود ندارد که از این موضوع استقبال نکند اما سوالی که وجود دارد این است که مرزهای قدس کجاست و درباره چه مرزهایی گفت‌وگو می کنیم و در مورد 28 روستای فلسطینی اطراف قدس چیکار باید انجام بدهیم؟ این سوالاتی است که باید به آن پاسخ داده شود.

وی افزود: ورود ایران به سوریه در نزدیکی مرزهای اسرائیل تهدیدی جدی است و لذا توجه به آن ضروری است. بین نتانیاهو و مسئولان اسرائیلی درباره امور امنیتی و تهدیدات ایرانی اختلاف نظر وجود دارد، هر چند من اختلافی با وی در این زمینه ندارم، بلکه اختلاف با نتانیاهو درباره چگونگی تغییر وضعیت کنونی به نفع نسل های آینده است.

هرتزوگ همچنین ایران را به ناامن کردن در منطقه متهم کرد و گفت: کشورهای عربی مانند مصر، اردن، عربستان، امارات، مغرب، بحرین، کویت و عمان در مقابله با ایران و داعش منفعت مشترک دارند.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *