خانه / مذهبی / جزییات لوایح تصویب شده در کمیسیون اقتصادی

جزییات لوایح تصویب شده در کمیسیون اقتصادی

«حسن حسینی شاهرودی» عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا در تشریح جلسات کمیسیون متبوعش گفت: هفته گذشته چندین لایحه که به کمیسیون ارجاع شده بود، مورد بررسی قرار گرفت.

او ادامه داد:  یکی از این لوایح مهم بررسی عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی بود که از شورای نگهبان به مجلس اعاده شده بود و با اصلاحاتی مورد تصویب قرار گرفت. شورای نگهبان اظهار کرده بود کمک های بلاعوض باید به تصویب مجلس برسد، بنابراین اصلاحاتی در این بخش صورت گرفت و پایبندی به اصل 77 و 80 قانون اساسی به این لایحه اضافه شد.

او  یادآور شد: لایحه موافقتنامه همکاری و کمک متقابل اداری در موضوعات گمرکی بین جمهوری اسلامی ایران و اداره کل گمرک جمهوری سوسیالیستی ویتنام و همچنین عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامی بررسی و تصویب شد.

او با اشاره به سایر لوایح مورد بررسی قرار گرفته در کمیسیون اقتصادی افزود: بررسی لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در همکاری‌های تایید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا و اقیانوسیه و موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق از دیگر مواردی بود که به تصویب رسید.

حسینی شاهرودی در خاتمه گفت: لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فنلاند درباره کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی، آخرین لایحه ای بود که در  کمیسیون مطرح و تصویب شد. این لایحه امور گمرکی بین ایران و فنلاند را تسهیل می کند.

درباره ی

همچنین ببینید

تجمع بامدادی دانشجویان مقابل مجلس در اعتراض به FATF +عکس

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاههای تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *