خانه / دینی / جایگاه دستگاه قضایی جایگاهی ارزشی، دینی و الهی است

جایگاه دستگاه قضایی جایگاهی ارزشی، دینی و الهی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، امام جمعه کرمان دیروز سه‌شنبه، 21 آذر در دیدار با رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان کرمان گفت: قضاوت یک امر مهم در امامت جامعه است و هر فردی جرات قضا را ندارد و جایگاه دستگاه قضایی جایگاهی ارزشی، دینی و الهی است و خوش به سعادت قضاتی که بتوانند در این جایگاه آنچه خدا می‌خواهد را انجام دهند و رضایت خداوند را جلب کنند.
وی افزود: شما به افرادی کمک می‌کنید که مظلوم هستند و و دفاع از مظلوم ریشه دینی، مذهبی و ارزشی دارد و جایگاه قضاوت مانند محراب عبادت است.
حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی با سابقه نجابت و دیانت کرمانی‌ها تصریح کرد: با این وجود اما آمارهای موجود درباره جرایم و حجم پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی در استان کرمان چندان مناسب نیست.
وی ادامه داد: هر چه فاصله زمانی رسیدگی به پرونده‌ها در دستگاه قضایی کمتر شود، مردم طعم عدالت را زودتر می‌چشند.
امام جمعه کرمان اظهارکرد: فهم قاضی در تشخیص جرم و مجرم زیاد است و هنگامی که با فرد صحبت می‌کند بسیاری مسائل را می‌تواند متوجه شود.
حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی تأکید کرد: باید مکانیزمی درست شود که از تجربه قضات باتجربه و دانش بزرگ آنها توسط دستگاه‌های مختلف مورد استفاده گیرد.
منبع: دادگستری استان کرمان

درباره ی

همچنین ببینید

مطالبات روشنگری و آزادی‌های دیکته شده غربی‌ها ثمره عمل نکردن به مباحث دینی است

مهدیا وهابی، عضو جمعیت بانوان فلرهیخته استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *