خانه / جایگاه امام حسین(ع) برای همه ما ایرانیان محفوظ است/ در کنار برادران مسلمان خود در روضه شرکت می‌کنیم

جایگاه امام حسین(ع) برای همه ما ایرانیان محفوظ است/ در کنار برادران مسلمان خود در روضه شرکت می‌کنیم

موبد سهراب هنگامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه فرهنگ ایرانی غنی‌ترین و قدیمی‌ترین فرهنگ ایرانی است، ابراز داشت: در شاهنامه می‌خوانیم وقتی سیاوش به دست دشمنش افراسیاب شهید شد از خون او لاله‌ها رویید، ما هم اعتقاد داریم امام حسیین(ع) در راه حق و نبرد علیه باطل به شهادت رسیدند.

وی افزود: ما جامعه زرتشتی به امام حسین(ع) احترام می‌گذاریم و جایگاه ایشان برای همه ما ایرانیان محفوظ است و باید میزان ارادت و خواست خود را به ایشان نشان دهیم.

موبد هنگامی با بیان اینکه برادران زرتشتی در کنار برادران مسلمان خود در روضه امام حسین(ع) شرکت می‌کنند، گفت: موبدهای ما در مراسم پیرغلامان در اصفهان شرکت کردند و حضور فیزیکی فعال داشتند، حضور آن‌ها نشان داد که با شما هم عهد و هم پیمان هستیم.

وی با اشاره به برگزاری گفت‌وگوی‌های میان ادیان ادامه داد: متأسفانه در این گفت‌وگوها طرفین به بیان دیدگاه‌های خود راجع به دین خودشان صحبت می‌کنند، در سایت‌ها و تلگرام هم می‌بینیم به تخریب دین‌های دیگر می‌پردازند، در حالی که اگر گفت‌وگوی ادیان است باید در کنار هم باشیم.

این موبد زرتشتی تصریح کرد: ادیان آمده‌اند که ما را با خدا نزدیک کنند و ما را خداشناس کنند، کلمه دین در اوستا به صورت دئنا آمده‌، دین یعنی وجدان بیدار انسان، هر زمان این مفهوم را درک کردیم آنگاه می‌توانیم با یکدیگر گفت‌وگو داشته باشیم.

وی افزود: در گفت‌وگوی ادیان باید برای بهتر شدن رابطه‌مان صحبت کنیم، هدف این باشد که ایرانی‌ها فارغ از مذهب، قومیت و غیره در کنار هم قرار گیرند و برای اعتلای این مرزو بوم و زندگی بهتر تلاش کنند.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *