خانه / توصیه سراج به نمایندگان درباره FATF

توصیه سراج به نمایندگان درباره FATF

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، رضا سراج کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه تصویب FATF یک ریل‌گذاری برای مسائل اقتصادی کشور و پیوند آن با سیاست خارجی جمهوری اسلامی است،‌اظهار داشت: تصویب FATF این امکان را به طرف‌های خارجی می‌دهد که تراکنش‌های اقتصادی را در ایران به گونه‌ای رصد کنند که از طریق آن بر روی سیاست خارجی و عمق استراتژیک ایران اثر بگذارند.

سراج افزود: بنابراین پیوند حوزه اقتصاد با سیاست خارجی از طریق FATF به صلاح کشور نیست و دست غربی‌ها را برای استفاده از اهرم جنگ اقتصادی و تاثیرگذاری بر حوزه استراتژیک ایران باز می‌گذارد.

مخاطرات FATF برای منافع ملی

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: نکته دیگری که در حوزه FATF وجود دارد این است که تصویب آن می‌تواند پالس مخاطره‌آمیزی را به طرف غربی بدهد که آنها می‌توانند با اهرم فشار و تحریم به اهداف خود در آینده برای تحمیل برجام معیوب به ایران امیدوار باشند.

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس باید تمام این ملاحظات راهبردی را در نظر بگیرند و از سوی دیگر تصویب FATF می‌تواند منجر به وقوع یک دودستگی و دوگانگی و قطب‌بندی جدید در داخل کشور منجر شود که مغایر با اهداف مطرح شده از سوی رهبر انقلاب است.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *