خانه / مذهبی / تقویت همکاری‌ها محور مذاکرات رئیس جمهور چچن و «میرضیایف»

تقویت همکاری‌ها محور مذاکرات رئیس جمهور چچن و «میرضیایف»

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «رمضان قادراف» رئیس جمهور چچن شب گذشته در «تاشکند» با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

میرضیایف در این دیدار بر اهمیت دیدارهای مستمر که به تحکیم همکاری های راهبردی ازبکستان و روسیه کمک می‌کند، تاکید کرد.  

رئیس جمهور ازبکستان افزود: امضای قرارداد بین دولتی در چارچوب سفر ماه آوریل سال جاری به روسیه فصل جدید از همکاری بین مناطق 2 کشور را فراهم کرد.

در این دیدار تاکید شد که در دیدار اخیر «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در سوچی دو طرف از تقویت تماس ها در سطح مناطق حمایت کرده است.

رئیس جمهور چچن نیز در این دیدار در ابتدا از رئیس جمهور ازبکستان بابت پذیرایی صمیمی و سازماندهی سفر به این کشور با هدف بازدید از مراکز تاریخی و اسلامی قدردانی کرد.

قادراف با اشاره به حضور مردم با اقلیت مذهبی گوناگون در ازبکستان از اجرای سیاست و ابتکارات بین المللی میرضیایف در زمینه تحکیم توافق بین ملتها و تسامح دینی و همچنین پیشبرد ماهیت واقعی اسلام قدردانی کرد.

وی در پایان آمادگی خود را برای حضور فعال در توسعه و تحکیم روابط متقابلا سودمند و همه جانبه بین 2 کشور اظهار کرد.

میرضیایف و قادراف در دیدار یادشده همچنین چشم انداز گسترش بیش از پیش همکاری های دوجانبه ازبکستان با چچن را نیز مورد بررسی قرار دادند.

طرفین بر توسعه مبادلات بازرگانی متقابل، اجرای برنامه ها و طرح‌های مشترک در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و انسانی توجه خاص مبذول داشتند.  

بر اساس این گزارش ، قادراف در این سفر همچنین از مجتمع اسلامی «حضرت امام»، مسجد و قبرستان «کوکچه» در منطقه «شیخان‌طاهور» دیدن کرد.

«قادراف» امروز از آثار تاریخی اسلامی در «سمرقند» و «بخارا» نیز دیدن می‌کند.

درباره ی

همچنین ببینید

توصیه سراج به نمایندگان درباره FATF

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از مشرق، رضا سراج کارشناس مسائل سیاسی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *