خانه / تحولات فلسطین| شهادت یک نوجوان در غزه؛ "جهاد اسلامی": با تمام قدرت با انتقال سفارت آمریکا مقابله می‌کنیم

تحولات فلسطین| شهادت یک نوجوان در غزه؛ "جهاد اسلامی": با تمام قدرت با انتقال سفارت آمریکا مقابله می‌کنیم

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، "اشرف القدره" سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین از شهادت "جمال عبدالرحمن عفانه" نوجوان فلسطینی که روز گذشته در جریان هفتمین راهپیمایی جمعه بازگشت (جمعه هشدار) به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شده بود، خبر داد.

بر اساس این گزارش، جمال عبدالرحمن 15 ساله روز جمعه در جریان راهپیمایی بازگشت بزرگ در مرزهای شرقی شهر رفح از ناحیه سر هدف گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت.

ده‌ها هزار نفر از مردم فلسطین روز گذشته با حضور در محل‌های تعیین شده در مرزهای نوار غزه و فلسطین اشغالی در هفتمین جمعه راهپیمایی بزرگ بازگشت که جمعه "هشدار" نامیده شده بود، شرکت کرده‌اند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه 30 مارس (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند.

جهاد اسلامی: با تمام قدرت با انتقال سفارت آمریکا به قدس مقابله می‌کنیم

"داود شهاب" مسئول دفتر اطلاع‌رسانی جنبش جهاد اسلامی گفت: راهپیمایی‌های بازگشت که نیمه ماه جاری میلادی به اوج خواهد رسید یکی از مهمترین فازهای مقابله با رژیم صهیونیستی است و طی آن ملت فلسطین پیام‌هایی به طرف‌هایی که علیه آن‌ها توطئه چینی می‌کنند، ارسال خواهند کرد.

وی افزود: ما به عنوان شهروندان فلسطین نیاز به همبستگی داریم و باید برای مقابله با دشمن صهیونیستی متحد شویم تا بتوانیم از ملت فلسطین و مقاومت آن دفاع کنیم.

شهاب تاکید کرد: راهپیمایی‌های بازگشت گام‌های مهمی طی کرده و بسیاری از اهداف خود را محق کرده است.

مسئول اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی اظهار داشت: مشارکت در راهپیمایی‌های روز دوشنبه وظیفه‌ای ملی است، زیرا در این روز دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا سفارت آمریکا را به قدس منتقل خواهد کرد و ملت ما باید سخنشان را بگویند، زیرا ترامپ با تصمیم خود اعتقادات و مقدسات ما را تحقیر کرد.

شهاب تاکید کرد: هدف از نقشه‌های آمریکا و اسرائیل، فروپاشی هویت منطقه و از بین بردن بعد اسلامی آن و معرفی رژیم صهیونیستی به عنوان بخشی طبیعی از منطقه عربی و اسلامی است.

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *