خانه / تجلیل از ایکنا و حضور رئیس جهاد دانشگاهی در سومین روز مسابقات/ وزیر ارشاد نیامد

تجلیل از ایکنا و حضور رئیس جهاد دانشگاهی در سومین روز مسابقات/ وزیر ارشاد نیامد

تجلیل از ایکنا و حضور رئیس جهاد دانشگاهی در سومین روز مسابقات / وزیر ارشاد نیامد

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایکنا، سومین روز از سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن به کار خود پایان داد تا تنها یک روز دیگر به پایان مرحله مقدماتی این مسابقات باقی مانده باشد. این مسابقات در سومین روز از برگزاری رقابت‌ها – بدون احتساب روز افتتاحیه – از نیمه گذشت و تنها سه روز دیگر تا پایان این مسابقات و برگزاری مراسم اختتامیه باقی مانده است.
بر همین اساس در سومین روز این مسابقات و در نوبت صبح مجموعاً 15 قاری و حافظ کل قرآن کریم در دو بخش روشندلان و بزرگسالان رقابت خود را برگزار کردند. تلاوت ابتدایی نوبت صبح این روز را «مهدی عبرتی» قاری نوجوان کشورمان انجام داد.
در مسابقات نوبت صبح که از ساعت 9 تا 13 در جریان بود، شاهد اجرای مصطفی اصفهانیان، نماینده ایران در رشته حفظ کل قرآن کریم بودیم، اصفهانیان که در نوبت صبح اجرا داشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، از کسب نمره ای مطلوب در مرحله مقدماتی سخن گفت.
در نوبت صبح همچنین شرکت کنندگان روشندل حاضر در این رقابت‌ها از موسسه مجتمع نابینایان رودکی بازدید کردند. در این بازدید توضیحاتی در مورد این مرکز برای روشندلان قاری و حافظ قرآن کریم داده شد.
نوبت بعدازظهر این مسابقات تحت تأثیر خبر حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اصلی مسابقات قرار گرفت که البته این مهم رخ نداد و در نهایت معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد در سالن حضور یافت.
همچنین در این نوبت حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی و چند نفر از معاونین در سالن محل برگزاری مسابقات حضور یافته و گفت وگوهایی با رسانه ها انجام دادند.طیبی همچنین در گفت وگوی زنده تلویزیونی نیز حضوریافت.
نوبت بعدازظهر امروز از ساعت 16 و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط مهدی شایق، قاری ممتاز کشورمان شروع به کار کرد و تا ساعت 20 که همزمان با تلاوت اذانگاهی حمید شاکرنژاد، قاری بین‌المللی کشورمان شد، ادامه یافت. در نوبت بعدازظهر مجموعاً شش قاری و حافظ قرآن کریم به اجرای برنامه پرداختند.
برنامه اصلی نوبت بعدازظهر روز سوم این مسابقات، برنامه تجلیل از برگزیدگان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم بود. در این بخش از مدیران کل ادارات اوقاف و امور خیریه، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارشناسان قرآن و عترت اوقاف وارشاد، پنج حافظ کل قرآن کریم، چهار موسسه قرآنی و پنج مربی قرآن تجلیل شد.
همچنین در این بخش از سه رسانه فعال در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم تجلیل به عمل آمد که در بین آنها نام خبرگزاری بین المللی قرآن نیز قرار داشت.

انتهای پیام

درباره ی

همچنین ببینید

حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش اخبار مذهبی مصلی به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *